aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Gospodarka paliwem biomasowym

3 grudnia 2015
Center for Business Education 28 czerwca w Warszawie organizuje  warsztaty "Gospodarka paliwem biomasowym. Nowe definicje, kwalifikacja, pomiary, rozliczanie, bilans".
Warsztaty poprowadzi  Zdzisław Muras – dr nauk prawnych i wieloletni dyrektor departamentu przedsiębiorstw energetycznych Urzędu Regulacji Energetyki, który w urzędzie nadzoruje kwestie rozliczeń biomasy w kontekście systemów wsparcia.

Jak informują organizatorzy w trakcie wydarzenia będzie można miedzy innymi dowiedzieć się o obowiązujących i projektowanych aktach prawnych, mających wpływ na gospodarkę paliwem biomasowym w przedsiębiorstwach, jakie powinny zaistnieć przesłanki by zakwalifikować biomasę na cele energetyczne, jakie są kryteria Prezes URE, zgodnie z którymi paliwa lub odpady mogą być uznane za biomasę oraz jaka jest specyfikacja paliw (parametry, których spełnienie będzie kwalifikowało dany rodzaj paliwa do biomasy) oraz jakie są nowe rodzaje biomasy oraz czy kwalifikują się one do korzystania z systemu wsparcia ( zagrożenia względem biomasy importowanej ).

 Ponadto jaka jest odpowiedzialność wytwórcy względem prowadzenia działalności koncesjonowanej związanej z biomasą, jakie są minimalne udziały wagowe różnych rodzajów biomasy w zależności od typu i mocy elektrycznej w jednostce wytwórczej czy w jaki sposób prowadzić opomiarowanie biomasowych źródeł i instalacji wytwórczych w zależności od technologii wytwarzania (opisy pomiaru, pobieranie próbek, metody wyznaczania wartości opałowych biomasy).

Warsztaty organizowane są  ze względu na szerokie zainteresowanie zagadnieniami kwalifikacji i rozliczania biomasy na cele energetyczne, która pozwoli na skorzystanie z systemu wsparcia.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę