aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Grycan inwestuje w nowe lody

26 sierpnia 2004

Zbigniew Grycan, który niedawno otworzył wytwórnię lodów "Grycan - lody od pokoleń", zamierza zainwestować w przyszłym roku kilka milionów zł w rozwój dystrybucji oraz zwiększenie asortymentu produkcji.

W ciągu najbliższych dwóch lat w każdym większym mieście Polski powstanie nowa lodziarnia z naszym logiem –  powiedział podczas środowej konferencji prezes firmy Zbigniew Grycan.

Zbigniew Grycan, były właściciel firmy lodziarskiej Zielona Budka, wybudował w Majdanie pod Warszawą kosztem 2 mln USD zakład produkcyjny i na początku sierpnia rozpoczął produkcję lodów pod nową marką. Zakład zatrudnia ok. 50 osób. Obecnie Grycan ma 12 własnych lodziarni. W październiku zostaną otwarte nowe lodziarnie na terenie centrum handlowego Arkadia w Warszawie oraz galerii Kazimierz w Krakowie. Grycan zamierza nawiązywać współpracę handlową z sieciami hoteli, restauracji, lokalnymi cukierniami i lodziarniami.

Jesteśmy na etapie rozmów o nawiązaniu kontaktów z dystrybutorami w Warszawie, Rzeszowie, w województwie małopolskim i świętokrzyskim. Te rozmowy zakończą się za kilka tygodni –  powiedział specjalista ds. rozwoju lodziarni Marcin Woźniak. Drugim kanałem dystrybucji jest udzielanie franszyzy lokalnym sprzedawcom.

Na pierwszym etapie będziemy oczekiwać od franszyzobiorców pieniędzy, które zabezpieczą nasze urządzenia. My dostarczymy resztę –  powiedział Grycan.

Grycan zamierza też wyjść z ofertą poza rynek krajowy, za południową i zachodnią granicę Polski. Pierwsze punkty zagraniczne zostaną otwarte w przyszłym roku. Liczymy na otwarcie lodziarni przede wszystkim w Pradze i Berlinie. Tam mamy już przetarte ślady –  powiedział Woźniak. Spółka chce do końca roku zwiększyć asortyment lodów do 40 rodzajów z obecnych 20, a także poszerzyć sprzedaż o inne wyroby.

Zbigniew Grycan przez ponad 20 lat był właścicielem firmy Zielona Budka. W 2000 roku zdecydował się na sprzedaż swoich udziałów, natomiast Zielona Budka pozyskała nowego inwestora: Enterprise Investors (EI). EI sprzedało z kolei niedawno posiadane przez siebie udziały włoskiej firmie Roncadin. Zbigniew Grycan zapowiada, że firma pozostanie przedsiębiorstwem rodzinnym. Nie planuje wprowadzenia do niej inwestora ani też debiutu giełdowego.


POWIĄZANE

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Jak wynika z danych przekazanych przez GIP PIP, w I kw. 2024 r. wpłynęło 255 ska...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę