EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Grycan inwestuje w nowe lody

26 sierpnia 2004

Zbigniew Grycan, który niedawno otworzył wytwórnię lodów "Grycan - lody od pokoleń", zamierza zainwestować w przyszłym roku kilka milionów zł w rozwój dystrybucji oraz zwiększenie asortymentu produkcji.

W ciągu najbliższych dwóch lat w każdym większym mieście Polski powstanie nowa lodziarnia z naszym logiem –  powiedział podczas środowej konferencji prezes firmy Zbigniew Grycan.

Zbigniew Grycan, były właściciel firmy lodziarskiej Zielona Budka, wybudował w Majdanie pod Warszawą kosztem 2 mln USD zakład produkcyjny i na początku sierpnia rozpoczął produkcję lodów pod nową marką. Zakład zatrudnia ok. 50 osób. Obecnie Grycan ma 12 własnych lodziarni. W październiku zostaną otwarte nowe lodziarnie na terenie centrum handlowego Arkadia w Warszawie oraz galerii Kazimierz w Krakowie. Grycan zamierza nawiązywać współpracę handlową z sieciami hoteli, restauracji, lokalnymi cukierniami i lodziarniami.

Jesteśmy na etapie rozmów o nawiązaniu kontaktów z dystrybutorami w Warszawie, Rzeszowie, w województwie małopolskim i świętokrzyskim. Te rozmowy zakończą się za kilka tygodni –  powiedział specjalista ds. rozwoju lodziarni Marcin Woźniak. Drugim kanałem dystrybucji jest udzielanie franszyzy lokalnym sprzedawcom.

Na pierwszym etapie będziemy oczekiwać od franszyzobiorców pieniędzy, które zabezpieczą nasze urządzenia. My dostarczymy resztę –  powiedział Grycan.

Grycan zamierza też wyjść z ofertą poza rynek krajowy, za południową i zachodnią granicę Polski. Pierwsze punkty zagraniczne zostaną otwarte w przyszłym roku. Liczymy na otwarcie lodziarni przede wszystkim w Pradze i Berlinie. Tam mamy już przetarte ślady –  powiedział Woźniak. Spółka chce do końca roku zwiększyć asortyment lodów do 40 rodzajów z obecnych 20, a także poszerzyć sprzedaż o inne wyroby.

Zbigniew Grycan przez ponad 20 lat był właścicielem firmy Zielona Budka. W 2000 roku zdecydował się na sprzedaż swoich udziałów, natomiast Zielona Budka pozyskała nowego inwestora: Enterprise Investors (EI). EI sprzedało z kolei niedawno posiadane przez siebie udziały włoskiej firmie Roncadin. Zbigniew Grycan zapowiada, że firma pozostanie przedsiębiorstwem rodzinnym. Nie planuje wprowadzenia do niej inwestora ani też debiutu giełdowego.


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w Ministerswie Rolnictwa doszło do spotkania przedstawicieli ...

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę