aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

GUS podał dane o PKB

9 września 2004

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w II kwartale 2004 roku o 6,1% r/r wobec 6,9% r/r w I kwartale 2004 roku, podał w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Nominalnie PKB wyniósł w drugim kwartale 216.206,1 mln zł wobec 203.723,2 mln zł w poprzednim kwartale. Analitycy ankietowani przez agencję ISB spodziewali się wzrostu PKB średnio o 6,0%, takie same były też oczekiwania rządu i banku centralnego.

Wartość dodana brutto w gospodarce narodowej w drugim kwartale 2004 roku wzrosła o 5,6% r/r. Wartość dodana brutto w przemyśle wzrosła o 12,8% w ujęciu rocznym, w budownictwie w obniżyła się w tym okresie o 2,8% r/r, a w sektorze usług rynkowych – wzrosła o 5,1%.

Popyt krajowy w drugim kwartale wzrósł o 5,1% r/r, spożycie ogółem – o 3,4% r/r, w tym spożycie indywidualne o 3,8 % rok do roku. Nakłady brutto na środki trwałe wzrosły w drugim kwartale o 3,3% r/r.

Premier Marek Belka jest zadowolony z faktu, że wzrost gospodarczy Polski wyniósł w II kwartale tego roku 6,1% r/r. Jest to wynik, który nas satysfakcjonuje. Mieliśmy poważne obawy, że po dużym wzroście w pierwszym kwartale, spowodowanym m.in. wejściem Polski do Unii Europejskiej, nastąpi duże spowolnienie  –  powiedział Belka dziennikarzom w środę.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę