aaa_TSW_2023
CTR_2023

Hausner uważa aktualny kurs złotego za korzystny

21 października 2004

Kurs 4,25-4,50 zł za euro jest korzystny zarówno dla finansów publicznych jak i eksporterów - uważa wicepremier Jerzy Hausner. Jego zdaniem RPP nie powinna podnosić stóp procentowych w październiku.

To jest kurs (EUR/PLN), który jest bezpieczny w obie strony, zarówno dla eksporterów, jak i finansów publicznych. Jeżeli ten kurs będzie wahał się w przedziale 4,25-4,50 zł za euro to uważam, że to jest OK –  powiedział Hausner w środę w wywiadzie dla Radia PiN.

W środę o 9.30 za euro płacono na rynku międzybankowym 4,29 zł w porównaniu do 4,2780 zł we wtorek wieczorem, za dolara zaś 3,415 zł wobec 3,4190 zł. Zdaniem wicepremiera Rada Polityki Pieniężnej powinna pozostawić w październiku stopy procentowe bez zmian.

Żadnych nowych sygnałów, które wskazywałyby, że Rada powinna postąpić inaczej, niż w poprzednim miesiącu, nie znajduję. Inflacja jest ciut niższa po wrześniu niż po sierpniu, nie mamy żadnych sygnałów, żeby następowało przegrzanie gospodarki, jakiś boom inwestycyjny –  powiedział Hausner.

Rada spotka się 26 i 27 października na comiesięcznym posiedzeniu. We wrześniu RPP nie zmieniła stóp procentowych utrzymując nastawienie restrykcyjne. Posiedzenia w czerwcu, lipcu i sierpniu przyniosły podwyżki stóp procentowych łącznie o 125 pb.


POWIĄZANE

Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np....

Nowe przepisy mają zapewnić dostęp do informacji i części zamiennych dla wszystk...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę