Adama_poleposition_15.03_30.04

Hausner uważa aktualny kurs złotego za korzystny

21 października 2004

Kurs 4,25-4,50 zł za euro jest korzystny zarówno dla finansów publicznych jak i eksporterów - uważa wicepremier Jerzy Hausner. Jego zdaniem RPP nie powinna podnosić stóp procentowych w październiku.

To jest kurs (EUR/PLN), który jest bezpieczny w obie strony, zarówno dla eksporterów, jak i finansów publicznych. Jeżeli ten kurs będzie wahał się w przedziale 4,25-4,50 zł za euro to uważam, że to jest OK –  powiedział Hausner w środę w wywiadzie dla Radia PiN.

W środę o 9.30 za euro płacono na rynku międzybankowym 4,29 zł w porównaniu do 4,2780 zł we wtorek wieczorem, za dolara zaś 3,415 zł wobec 3,4190 zł. Zdaniem wicepremiera Rada Polityki Pieniężnej powinna pozostawić w październiku stopy procentowe bez zmian.

Żadnych nowych sygnałów, które wskazywałyby, że Rada powinna postąpić inaczej, niż w poprzednim miesiącu, nie znajduję. Inflacja jest ciut niższa po wrześniu niż po sierpniu, nie mamy żadnych sygnałów, żeby następowało przegrzanie gospodarki, jakiś boom inwestycyjny –  powiedział Hausner.

Rada spotka się 26 i 27 października na comiesięcznym posiedzeniu. We wrześniu RPP nie zmieniła stóp procentowych utrzymując nastawienie restrykcyjne. Posiedzenia w czerwcu, lipcu i sierpniu przyniosły podwyżki stóp procentowych łącznie o 125 pb.


POWIĄZANE

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocn...

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...

Podczas VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji ponownie zgłosz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę