informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Hausner: Wzrost PKB w I kw. 04 znacznie powyżej 4 proc.

19 lutego 2004

Wicepremier Jerzy Hausner szacuje, że wzrost PKB w I kwartale tego roku wyniesie znacznie powyżej 4 procent.

Na pytanie PAP o prognozę wzrostu PKB po podanych w środę przez GUS danych o dynamice produkcji w styczniu Hausner odpowiedział: Po pierwszym miesiącu nie można jeszcze jednoznacznie powiedzieć, ponieważ jednak I kwartał poprzedniego roku był kwartałem bardzo niskiego wzrostu PKB, to można oczekiwać, że w I kwartale tego roku będzie znacznie powyżej 4 proc.

GUS podał w środę, że produkcja przemysłowa w styczniu 2004 roku wzrosła o 14,3 proc. rok do roku, po wzroście o 13,9 proc. w grudniu 2003 roku, a w stosunku do grudnia 2003 roku spadła o 6,4 proc. Ekonomiści ankietowani przez PAP prognozowali, że produkcja przemysłowa w styczniu wzrośnie rok do roku o 9,6 proc., a miesiąc do miesiąca spadnie o 10,9 proc. W ostatniej ankiecie PAP, ekonomiści prognozowali, że w I kwartale wzrost gospodarczy wyniesie średnio 4,9 proc. PKB. Wzrost PKB również w pozostałych kwartałach powinien utrzymać wysoką dynamikę, oscylując w granicach 5 proc. Zaś w całym roku, prognozują, że gospodarka przyspieszy średnio o 4,75 proc. PKB.

W końcu stycznia GUS podał wstępne szacunki, według których PKB wzrósł w 2003 roku o 3,7 proc., po wzroście o 1,4 proc. w 2002 roku. Gospodarka przyspieszała w 2003 roku z kwartału na kwartał, a ostatnie szacunki GUS wzrostu za IV kwartał 2003 mieszczą się między 4,3 a 4,5 proc.


POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

20 marca PZU zaczyna wiosenną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw ro...

Zarząd KRIR zwrócił się do Dyrektora Generalnego KOWR z prośbą o wyjaśnienie dot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę