informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Jutro początek szkoleń

16 października 2003

Rozpoczynają się szkolenia opolskich rolników w sprawie dopłat bezpośrednich.

Zgodnie z ewidencją gruntów rolnych upoważnionych do korzystania z dopłat w województwie opolskim jest 42 tysiące rolników. Natomiast gminy i starostwa podają liczbę 50-ciu tysięcy właścicieli gruntów o powierzchni większej niż jeden hektar.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzi 800 szkoleń na Opolszczyźnie. Wnioski o dopłaty bezpośrednie rolnicy będą składać od maja przyszłego roku. Jak powiedział dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu Antoni Konopka, celem szkolenia jest prawidłowe wypełnienie wniosku o dopłaty bezpośrednie. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej będzie to bowiem jedyna forma dotowania produkcji rolnej. Średnio za jeden hektar upraw, rolnik otrzyma w przyszłym roku 460 złotych. Dopłaty będą przyznawane zarówno właścicielom gruntów jak też dzierżawcom. Jak podkreślił Antoni Konopka, najważniejsze by na jedną działkę rolną przypadał jeden wniosek o dopłatę. Pierwsze szkolenie odbędzie się jutro – 17 października.


POWIĄZANE

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1006/2011 z dnia 27 września 2011 r. z...

Jak wynika z III etapu Monitoringu rozwoju obszarów wiejskich (MROW), opublikowa...

W odpowiedzi na pismo Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 14 lutego 2019 r. zawi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę