Bayer_komplet_11.10.19

Karmią i trują.

31 sierpnia 2007
Koniec litości dla producentów i sprzedawców żywności, oferujących niepełnowartościowe i przeterminowane artykuły spożywcze. Posłowie są porażeni wynikami kontroli inspektorów handlowych w sklepach i hurtowniach, chcą zaostrzyć kary do kilkudziesięciu tysięcy zł, a nawet odbierać koncesję na handel i produkcję handlowym oszustom.
Posłowie nie kryją, że są zbulwersowani "kwiatkami", jakie zawierają pokontrolne raporty Inspekcji Handlowej. Inspektorzy odkryli m.in. połamane i rozpadające się ze starości szprotki i konserwy z węgorzy w ogóle niezawierające tych ryb. Równie odrażające były wyniki kontroli drobiu, które fatalnie wypadły w całej Polsce. W sklepach woj. łódzkiego kurczaki były przechowywane w temperaturze 20 st. Celsjusza, miały resztki piór i połamane kości. Na Dolnym Śląsku stwierdzono podobne nieprawidłowości w każdym skontrolowanym sklepie! W Katowicach zakwestionowano połowę badanego towaru.
Piotr Krzywicki (PiS) zasiadający w Sejmowej Komisji Ustawodawczej, nie ma wątpliwości, że 500 zł mandatu, który maksymalnie może wymierzyć inspektor IH, to śmieszna kwota. - Tak dalej być nie może. Kary finansowe trzeba koniecznie zaostrzyć, może nawet dziesięciokrotnie. Zwrócę się do przewodniczącego komisji Wojciecha Szaramy o niezwłoczne zajęcie się sprawą zaostrzenia kar w ustawie o Inspekcji Handlowej - mówi.

POWIĄZANE

Projekt nowelizacji prawa górniczego posłów Prawa i Sprawiedliwości może pozbawi...

1.10.2019 r. upłynął wyznaczony przez Europejski Urząd Patentowy termin kończący...

Na pracę bez ograniczeń we wszystkich krajach Unii Europejskiej trzeba będzie je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę