informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Kolejne wzrosty złotego

15 września 2004

Wtorkowa sesja przebiegła pod dyktando oczekiwań na informacje o inflacji. Poranny handel rozpoczął się w okolicach 3,5750 złotego za dolara oraz 4,3850 za euro. Pomimo gwałtownych zmian na rynku międzynarodowym złoty umacniał się systematycznie do euro i dolara. W tym czasie notowania polskiej waluty otarły się o istotne poziomy wsparcia względem obu twardych walut.

Po południu okazało się, że wskaźnik cen w sierpniu nie zmienił się w stosunku do lipca i wyniósł 4,6 proc. GUS podał jednocześnie informacje, że średnia wysokość płacy wzrosła w sierpniu o 5,1 proc. (r/r). Inwestorzy mieli nadzieję że dane o inflacji pomogą im rozszyfrować najbliższą decyzję RPP w sprawie stóp procentowych. Brak wyraźnego odbicia wzrostu cen może sygnalizować, że Rada zdecyduje się na podwyżkę kosztów pieniądza jedynie o 25 pkt bazowych. Patrząc jednak na ostatnie posunięcia władzy monetarnej nie należy w obecnej chwili wysuwać jednoznacznych wniosków z opublikowanych danych. Po publikacji notowania złotego nie zmieniły się. Kurs USD/PLN pozostał w okolicach 3,5680, natomiast euro w rejonie 4,3800.
O godz. 16.10 jeden dolar wyceniany był na 3,5685 złotego, a jedno euro na 4,3830 złotego (odchyl.– 6,21 proc.).

Krótkoterminowa prognoza

Dane o inflacji konsumenckiej nie dały złotemu odpowiedniego impulsu do dalszych wzrostów. W obecnej chwili uczestnicy rynku będą skupiać się na piątkowych informacjach o dynamice produkcji przemysłowej oraz cenach w przemyśle. Do tego czasu kurs złotego powinien kształtować się w przedziale 5,8-6,4 proc. po mocnej stronie parytetu.


POWIĄZANE

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...

Szanse dużych producentów działających na europejskim rynku na uniknięcie ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę