EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Kredyty

20 lutego 2009
Klęskowe oraz inwestycyjne – tanie pożyczki dla rolników są już dostępne w bankach. W sumie na akcję kredytową w pierwszym kwartale tego roku przeznaczono półtora miliarda złotych.

Rolnicy poszkodowani w ubiegłym roku w wyniku klęsk żywiołowych mogą ubiegać się o kredyty. W zależności od rodzaju strat o obrotowe lub inwestycyjne.

Lech Urban, ARiMR: obie te linie mają na celu wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych nie mniej różnią się znacznie od siebie, jeśli chodzi o możliwość sfinansowania konkretnych nakładów.

Klęskowe kredyty inwestycyjne można przeznaczyć na odbudowę budynków gospodarskich. Za pożyczki obrotowe można kupić niezbędne środki do produkcji rolnej. Wysokość odsetek spłacanych przez rolników wynosi obecnie 3,5% resztę dopłaca Agencja Restrukturyzacji.

Lech Urban, ARiMR: w tym zakresie będą w najbliższym czasie pewne udogodnienia dla rolników mianowicie przewidziane jest zmniejszenie tego oprocentowania do wysokości 2,5 %. Ma to związek z wejściem w życie nowego rozporządzenia Rady Ministrów.

Oprócz kredytów klęskowych rolnicy mogą także ubiegać się o pożyczki dla młodych rolników, na zakup ziemi oraz wprowadzanie nowych technologii.


POWIĄZANE

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...

Dla ułatwienia osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w zakresie rzetelności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę