EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Kredyty klęskowe

11 grudnia 2002

Minister rolnictwa przedłużył do końca roku termin składania wniosków o kredyty klęskowe. Mogą z nich skorzystać rolnicy poszkodowani przez ubiegłoroczne gradobicia, huragany i powodzie. Na Podkarpaciu dotyczy to prawie trzech tysięcy gospodarstw.

Kredyty klęskowe są nisko oprocentowanymi pożyczkami z dopłatami z budżetu państwa Do tej pory z preferencyjnych kredytów na odbudowę gospodarstwa skorzystało niespełna 2 tys. podkarpackich rolników. Ponad drugie tyle zrezygnowało z tej formy pomocy. Wielu nie zdążyło na czas złożyć do banku wymaganych dokumentów. Inni uznali, iż pożyczka jest dla nich zbyt dużym ryzykiem.

W gminie Cieszanów gradobicie zniszczyło niemal wszystkie uprawy. Straty szacowane na ponad 6 mln zł dotknęły prawie siedemset gospodarstw. W podobnej sytuacji znaleźli się mieszkańcy ponad siedemdziesięciu podkarpackich gmin.

Dzięki decyzji ministra rolnicy poszkodowani przez powódź, huragany i gradobicia ciągle mają szansę na kredyty, przyznawane na wyjątkowych zasadach. Warunkiem starania się o pożyczki z dopłatą budżetu państwa są oszacowane straty i opinia Ośrodka Doradztwa Rolniczego.


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w Ministerswie Rolnictwa doszło do spotkania przedstawicieli ...

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę