EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

MF proponuje pięć stawek PIT, bez stawki 50%

26 lutego 2003

Ministerstwo Finansów zaproponowało w zarysie reformy finansów publicznych wprowadzenie pięciu stawek podatku od dochodów osobistych, jednak bez stawki 50%.

W dokumencie znalazło się pięć stawek, jednak nie zawiera on 50% stawki. W czwartek dokumenty zostaną przekazane ministrom – powiedział PAP rozmówca wywodzący się z kręgów rządowych. Rozmówca nie podał żadnych szczegółów, zaprzeczył jednak części spekulacji prasowych, jakie pojawiły się we wtorek po poniedziałkowej rządowej dyskusji na temat zarysu reformy finansów, w tym zmiany systemu opodatkowania.

"Rzeczpospolita" podała we wtorek, że minister finansów Grzegorz Kołodko na nieformalnym posiedzeniu rządu w poniedziałek zaproponował wprowadzenie stawki PIT 0% i zmniejszenie istniejących trzech o 2 pkt. proc. – odpowiednio do 17%, 28% i 38%. Jako kolejną stawkę gazeta wymieniła 50%, co jest zgodne z wypowiadanymi w mediach sugestiami przedstawicieli koalicyjnego PSL. Gazeta napisała też, że wskutek likwidacji ulg podatkowych i cięć w wydatkach dochody budżetu w przyszłym roku mają zwiększyć się o 8-9 mld zł.

Informacje dotyczące 8-9 mld zł dochodu z tytułu ewentualnych zmian w systemie podatkowym są wątpliwe – powiedział we wtorek rozmówca PAP. Wcześniej źródła bliskie ministerstwa finansów informowały, że przyszłoroczny deficyt budżetowy według wstępnych szacunków skutków reformy i obciążeń związanych z integracja z Unią Europejską wzrośnie do 42,5 mld zł z 38,7 mld zł planowanych w tym roku.


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w Ministerswie Rolnictwa doszło do spotkania przedstawicieli ...

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę