CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Na Nowy Rok nowe podwyżki

30 grudnia 2003

Pierwsze podwyżki czekają nas już w styczniu - zacznie się od paliw i papierosów. Potem może być już tylko gorzej - donosi "Życie Warszawy".

Nowy Rok, oprócz szczęścia i wszelkiej pomyślności, przyniesie nam także podwyżki. Na pierwszy ogień, już w styczniu, pójdą benzyna i olej napędowy, które zdrożeją o około 14 gr na litrze. Nieco później więcej będziemy musieli zapłacić za wyroby tytoniowe - średnio o 20 gr za paczkę papierosów. W następnych miesiącach jednak nie będzie wcale lepiej. 1 maja 2004 roku wejdzie w życie feralna ustawa o podatku od towarów i usług, czyli VAT. Niesie ona za sobą skokową zwyżkę cen materiałów budowlanych, na połączenia do Internetu, na foteliki dziecięce, itp. - informuje "ŻW".

Jednak najbardziej schudną portfele warszawiakom. Według "ŻW", na ogólnokrajowe podwyżki nałoży się być może wzrost cen biletów komunikacji miejskiej - w niektórych przypadkach może on wynieść ponad 100%. Mieszkańcy niektórych dzielnic będą musieli też ponieść konsekwencje zwiększenia nawet o kilkaset procent opłaty za użytkowanie wieczyste gruntów.


POWIĄZANE

Polska turystyka to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina gospodarki...

Przemysł piwowarski tworzy 200 tys. miejsc pracy w polskiej gospodarce. Ta liczb...

Zarząd KRIR zwrócił się do ministra rolnictwa i rozwoju wsi w związku z trudną s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę