EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Nie chcą się ubezpieczać.

10 grudnia 2007
Często gdy mówimy o nawałnicach i tragediach spowodowanych anomaliami pogodowymi, okazuje się że budynki mieszkalne i gospodarskie, które zostały zniszczone nie były ubezpieczone.

W przyszłym roku taka sytuacja będzie oznaczała nie tylko brak świadczenia ubezpieczeniowego w przypadku wyrządzonych szkód, ale też dodatkowy kłopot z wypłatą dopłat czy tez innych srodków unijnych.

Ubezpieczenie domu i budynków gospodarskich to obowiązek z którego na wsi nie wywiązuje się zbyt wielu rolników uważają przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych .

- Szokujące jest to, że rzeczywiście około 40% rolników nie ma tych ubezpieczeń i nigdy nie posiadało – mówi Anna Bieniawska, dyrektorka Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Ci którzy się ubezpieczają mogą spać spokojnie . Tak jak Paweł Zięba z Kobieli Wielkich, ubezpieczenie pomogło mu po tym jak wichura w styczniu zerwała dach jednego z budynków.

Aby rolnicy nie zaprzepaścili szansy na unijne środki i przede wszystkim aby nadal otrzymywali dopłaty, izby rolnicze i tow ubezp. organizują szkolenia

Cześć rolników uważa że ubezpieczenia tylko wyjma z ich kieszeni pieniądze z dopłat. Paradoksalnie przymus może tylko rolnikom pomóc.


POWIĄZANE

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...

Dla ułatwienia osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w zakresie rzetelności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę