Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Niskotowarowy kurs euro

13 lutego 2006

Czas to pieniądz. Przekonali się o tym rolnicy, którzy złożyli wnioski o dotacje dla gospodarstw niskotowarowych. Opóźnienie w wydawaniu decyzji skończyło się dla nich niższymi dotacjami. A wszystko przez mocną złotówkę i słabe euro.

O wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych wystąpiło 116 tysięcy rolników. Większość z nich otrzymała już decyzje o przyznaniu płatności. Prawie jedna trzecia ma już dotacje na kontach.

Krzysztof Markowicz pieniądze dostał już pod koniec ubiegłego roku. - Jest to znacząca kwota jest to 5 tysięcy złotych rocznie i być może przez następny okres 2 lat, jeżeli spełnię warunki, które założyłem w planie rozwoju gospodarstwa. – mówi.

Dojście do produkcji towarowej nie powinno być trudne. Problem w tym, że nie wszyscy rolnicy dostaną tyle samo pieniędzy. - Ci, którzy dostali decyzje w ubiegłym roku to dostana 5200, a ci, którzy dostali już po zmianie kursu euro na 2006 rok to otrzymają kwotę wynikającą z nowego kursu teraz jest to kwota 4818 złoty. – mówi Franciszek Kadzik z ARiMR

To spora różnica ale rząd rozkłada ręce. - My nie mamy wpływu na kurs euro i tutaj nie ma możliwości by ten kurs sztucznie kształtować lub utrzymać jednakowa wielkość dopłat. – tłumaczy Jan Krzysztof Ardanowski, wice-minister rolnictwa

Zdaniem Ministerstwa Rolnictwa rolnicy mogą czuć się pokrzywdzeni, ale ta premia pomniejszona nawet o 400 złotych jest i tak dla nich sporą pomocą. Pytanie tylko dlaczego to znowu rolnicy muszą ponosić koszty błędów popełnionych przez urzędników?


POWIĄZANE

W dniu 30 marca 2021 r. Zarząd KRIR przekazał do Ministra Funduszy i Polityki Re...

W ciągu roku po wybuchu pandemii koronawirusa firmy z branży eventowej odnotował...

Ponownie, od 29 marca do 11 kwietnia br., został przedłużony termin przysługiwan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę