aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowa RPP utrzyma niską inflację

18 lutego 2004

Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Leszek Balcerowicz oraz prezydent Aleksander Kwaśniewski uważają, że nowa Rada Polityki Pieniężnej (RPP) utrzyma inflację na niskim poziomie.

Ufam, że nowa Rada nie tylko utrzyma, ale i umocni to dziedzictwo (niskiej inflacji) –  powiedział we wtorek w Pałacu Prezydenckim szef NBP. We wtorek prezydent Aleksander Kwaśniewski nominował do Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Andrzeja Sławińskiego, Andrzeja Wojtynę oraz Dariusza Filara. W ubiegłym miesiącu obie izby parlamentu wybrały po trzech swych kandydatów do RPP. W trakcie kadencji odchodzącej RPP inflacja spadła z poziomu 14,2 procent do 1,7 procent na koniec grudnia 2003 roku.

Także prezydent Aleksander Kwaśniewski jest zdania, że nowa RPP będzie kontynuować politykę swej poprzedniczki. Ufam, że nowa Rada będzie kontynuowała politykę, która sprawdziła się w przeszłości i prowadziła przede wszystkim do stabilnej inflacji. Nasza decyzja powinna prowadzić Polskę do skutecznego członkostwa nie tylko w Unii Europejskiej, ale też w strefie euro –  powiedział Aleksander Kwaśniewski. Według przedstawicieli rządu przyjęcie euro byłoby możliwe w roku 2009.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę