Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Nowa stopa na zaległości podatkowe

14 maja 2007
Minister Finansów obwieścił nowy wymiar stopy procentowej odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych. Zgodnie z obowiązującym od dnia 26 kwietnia br. obwieszczeniem MF, stopa procentowa odsetek za zwłokę w opłacaniu składek wynosi 11,50% w stosunku rocznym.

Minister Finansów obwieszczeniem z dnia 30 kwietnia 2007 r. ustalił nową, obowiązującą od dnia 26 kwietnia 2007 r., stopę procentową odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych, w wysokości 11,50% kwoty zaległości w stosunku rocznym. Stopa procentowa jest podstawą naliczania odsetek za zwłokę z tytułu nieopłaconych w terminie składek na ubezpieczenie społeczne rolników.

Kasa przypomnia, że odsetki z tego tytułu naliczane są zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, z 1999 r. poz. 926, z późn. zmianami), począwszy od następnego dnia po upływie ustawowego terminu płatności, aż do dnia dokonania zapłaty włącznie.

Więcej o dochodzeniu przez KRUS należności składkowych oraz ulgach w spłacie zadłużenia w tematycznych linkach w menu: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieUbezpieczenie społeczne.


POWIĄZANE

– Polska energetyka zaspała i przegapiła etap zmian – uważa ekspert Instytutu Ob...

Tropikalne słońce, piękne morze, wspaniałe plaże, znakomita kuchnia śródziemnomo...

Właśnie wkroczyliśmy w okres największego potencjału energetycznego w Polsce. Mo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę