aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Magnes na lodówkę za puste opakowanie po środku ochrony roślin

28 września 2015
Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin ogłasza akcję dla rolników – użytkowników środków ochrony roślin. Każdy, kto odda puste i trzykrotnie przepłukane opakowanie po środku ochrony roślin do sklepu, otrzyma w prezencie magnes na lodówkę. Akcja trwa od 1 października do 30 listopada 2015 w wybranych sklepach na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego.

Celem naszej akcji jest zachęcenie rolników do korzystania z Systemu PSOR i podziękowanie im za dotychczasowe, odpowiedzialne gospodarowanie opakowaniami. Bardzo się cieszymy, że System PSOR, stworzony już 11 lat temu, cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niemu puste opakowania nie są wyrzucane do lasów czy na inne dzikie wysypiska, a odpowiednio utylizowane. Troska o środowisko naturalne jest dla nas kluczowa. Ułatwiamy rolnikom zwrot opakowań, co pozwala im dbać o zdrowie swoje i bliskich oraz jest zachowaniem proekologicznym – mówi Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Regulamin akcji, wraz z listą sklepów uczestniczących, znajduje się na stronie www.systempsor.pl w zakładce „Aktualności”.

Jak działa System PSOR
Zgodnie z polskim prawem punkty sprzedaży mają obowiązek zbierania opakowań po środkach ochrony roślin sklasyfikowanych jako niebezpieczne, a rolnicy muszą odpowiednio gospodarować tymi opakowaniami. System Zbiórki Opakowań PSOR to proste narzędzie umożliwiające spełnienie tych obowiązków. W jego ramach zbierane są opakowania po preparatach toksycznych i bardzo toksycznych dla organizmów wodnych lub ludzi oraz po innych środkach niebezpiecznych wykorzystywanych w rolnictwie.

Punkty sprzedaży mogą przystąpić do Systemu bezpłatnie. Każdy punkt, który przystąpi do Systemu, otrzymuje worki do gromadzenia pustych opakowań, pakiet materiałów informujących o zasadach zbiórki oraz naklejki służące informowaniu klientów o prowadzonej zbiórce.
Po opróżnieniu i wypłukaniu opakowania rolnicy zwracają je do sklepu. Operator Systemu odbiera je po otrzymaniu zgłoszenia z punktu sprzedaży. Opakowania odbierane są przez cały rok.

Pełna lista sklepów biorących udział w akcji: www.systempsor.pl/2015/09/21/magnes-na-lodowke-za-puste-opakowanie-po-srodku-ochrony-roslin/

Strona internetowa Systemu Zbiórki Opakowań PSOR: www.systempsor.pl

Profil YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCoAMiFR9HHUOwG33E6YIOzg

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) reprezentuje branżę środków ochrony roślin. PSOR jest koordynatorem i właścicielem Systemu Zbiórki Opakowań po Środkach Ochrony Roślin i w imieniu uczestników systemu prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną tegoż Systemu pod hasłem „Liczy się każde opakowanie”.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin realizuje różnorodne zadania i projekty mające na celu kompleksową informację i edukację użytkowników środków ochrony roślin na temat bezpieczeństwa ich stosowania.

POWIĄZANE

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wysokości, a dzisiaj również o...

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku organizuje Olimpiadę Młodych Pro...

Kanadyjska firma wykorzystała trzmiele do selektywnego przenoszenia naturalnych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę