BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Od stycznia wyższe czynsze

14 grudnia 2004

To, że podwyżka będzie, jest już pewne. Nie wiadomo na razie, jak wysoka. Lokatorzy mieszkań w prywatnych kamienicach czekają na decyzję Sejmu. Wielu z nich to emeryci, których portfel może nie wytrzymać kolejnego obciążenia.

W Krakowie ponad 5 tysięcy osób otrzymało wypowiedzenia od właścicieli kamienic. Większość z nich stoi w kolejce do socjalnego mieszkania. Tych jednak brakuje. Jedną z mieszkanek takiej kamienicy odwiedził reporter Maciej Grzyb:

W Wałbrzychu, gdzie bezrobocie wynosi 30 proc., ci, których nie będzie stać na opłaty po podwyżce będzie się musiało opuścić zajmowany lokal. Podwyżki czynszów już teraz spędzają sen z powiek zadłużonych mieszkańców. Wielu z nich jest o krok od załamania.

O 43 proc. wzrośnie od 1 stycznia natomiast czynsz w kamienicach komunalnych w Pruszczu Gdańskim. Burmistrz Janusz Wróbel twierdzi, że decyzję o podwyżce podjęto, bo do utrzymania kamienic trzeba było dopłacać. Większość ludzi dowiedziała się o podwyżkach od reportera RMF i teraz z drżeniem serca czeka na Nowy Rok.


POWIĄZANE

Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np....

Nowe przepisy mają zapewnić dostęp do informacji i części zamiennych dla wszystk...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę