Opóźnienia w wypłatach

9 czerwca 2005
Nowy minister rolnictwa rozpoczął swoje urzędowanie od przekazania rolnikom niezbyt dobrych informacji. Opóźnienia w wypłatach pieniędzy dla gospodarstw niskotowarowych oraz ubiegających się o środki na dostosowanie do standardów europejskich wydłużą się. Pierwsi rolnicy na pieniądze mogą liczyć dopiero we wrześniu.

O przyczyny opóźnień pytała nowego ministra w Sejmie opozycja. Sprawa jest poważna, gdyż oba programy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem rolników, że wstrzymano przyjmowanie wniosków. Chętnych było więcej niż pieniędzy. Na program pomocy dla gospodarstw niskotowarowych przyjęto 114 tys. wniosków, na dostosowanie do unijnych standardów 74 tys. Wnioski od dawna leżą już w Agencji, ale rolnicy pieniędzy szybko nie zobaczą, bo Agencja Restrukturyzacji wciąż nie ma akredytacji.

Agencja nie dość, że nie ma jeszcze akredytacji ministerstwa finansów - bez, której nie może wydawać unijnych pieniędzy z tych programów - to na dodatek nie ma jeszcze ludzi, którzy umieliby system obsługiwać. Szkolenia wciąż trwają.

Nowy minister rolnictwa zapewnił, że Agencja restrukturyzacji akredytację otrzyma na przełomie sierpnia i września. Wypłaty pierwszych pieniędzy rozpoczną się we wrześniu lub październiku.

POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę