Ostatnia szansa na dotacje

14 października 2005

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jeszcze tylko dziś przyjmuje wnioski o dopłaty w ramach "Poprawy przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych".

Pieniądze mogą otrzymać m.in. przetwórcy i hurtownicy handlujący artykułami rolno-spożywczymi. - Zainteresowanie jest bardzo duże, zwłaszcza w ostatnich tygodniach - mówi Andrzej Gross, dyrektor ARiMR w Toruniu. Ograniczone są jednak środki finansowe, którymi dysponuje agencja. Aby nie przekroczyć przyznanego limitu, nabór zakończy się już dziś. - Dokumenty należy złożyć w siedzibie Oddziału Regionalnego w Toruniu przy ulicy Dąbrowskiego 4. Wszystkie wnioski, które wpłyną do nas do 16.15, zostaną poddane weryfikacji - dodaje.

Okazuje się jednak, że poprawne wypełnienie wniosków sprawia duże kłopoty. - W tym działaniu są one najbardziej skomplikowane, stąd szereg błędów. Poza tym, ci, którzy chcą zdążyć na czas, często nie dostarczają nam pełnej dokumentacji.

Częściowa refundacja kosztów może być przeznaczona m.in. na budowę lub modernizację zakładów produkcyjnych , a także na inwestycje związane z ochroną środowiska. - Maksymalna pomoc finansowa może wynosić 50 proc. kosztów kwalifikowanych, poniesionych przez wnioskodawcę, czyli od 200 tysięcy do 20 mln zł na jeden projekt - informuje dyrektor.

Wnioski, które jako pierwsze wpłynęły do ARiMR są na bieżąco weryfikowane. W województwie kujawsko-pomorskim pewnych otrzymania dotacji jest już 24 wnioskodawców, z którymi podpisano umowy. Jeżeli jednak poprawnie wypełnionych dokumentów będzie więcej niż pieniędzy, o przyznaniu dofinansowania zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Podania złożyli też właściciele gospodarstw niskotowarowych. Oni z kolei czekają już na decyzje o przyznaniu dopłat. Przypomnijmy, że pierwotnie miały być one wydawane od czerwca. Tak się jednak nie stało i agencja wyznaczyła kolejny termin. Tym razem jest to połowa października. - Nadal trzymamy się tej daty i mamy nadzieję, że już nic się nie zmieni - przyznaje Iwona Musiał, rzecznik prasowy ARiMR.


POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę