informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Pieniądze dla sołectw

17 września 2004

W przyszłym roku do dyspozycji sołectw w gminie Gdów przeznaczone będzie 34 proc. z wszystkich gminnych wpływów z podatków: rolnego, leśnego i od nieruchomości.

Taka, obowiązująca od kilku lat na podstawie uchwały Rady Gminy zasada podziału pieniędzy z podatkowych dochodów, sprawia, że wszystkie sołectwa niezależnie od wielkości otrzymują takie same fundusze.

Ich wysokość jest zależna od dochodów gminy i przykładowo w roku ubiegłym było to 28 proc, a wcześniej 30 proc.

O przeznaczeniu funduszy, którymi będą dysponować rady sołeckie, zadecydują zebrania wiejskie, które w poszczególnych miejscowościach będą odbywać się już od najbliższego poniedziałku, a więc od 20 września. Ostatnie spotkanie zaplanowane zostało na 7 października.

W zebranich tych, obok mieszkańców poszczególnych miejscowości uczestniczyć będą również gospodarze gminy i pracownicy urzędu odpowiedzialni za konkretne sprawy. Jeśli, przykładowo, w danej miejscowości trwa budowa kanalizacji i jest ewentualność, że mieszkańcy chcieliby przeznaczyć sołeckie środki właśnie na tę inwestycję, to na zebraniu wiejskim obecni będą urzędowi "fachowcy" odpowiedzialni za te sprawy.


POWIĄZANE

To już drugi rok, kiedy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe w wersji ...

W związku z pismami KRIR w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie o...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się w czwartek z protestującymi prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę