aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Początek wiosennego sezonu ubezpieczania upraw

13 marca 2015
16 marca 2015 r. Concordia Ubezpieczenia rozpoczyna wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczenia upraw rolnych, pod hasłem „Rolniku, weź sprawy w swoje ręce”. Tradycyjnie rolnicy będą mogli ubezpieczyć swoje uprawy przed szkodami spowodowanymi przez gradobicie, przymrozki wiosenne, deszcze nawalny lub huragan i skorzystać przy tym z dopłat budżetu państwa.

Już od 8 lat Concordia, zgodnie z umowami zawieranym rokrocznie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oferuje polisy z refundacją do 50% składki. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu w ubezpieczaniu rolników, dopasowywaniu dla nich realnej i solidnej ochrony oraz sumiennej likwidacji szkód rolnych.

Ubezpieczenia Concordii dostępne są w pakietach: grad; grad, deszcz nawalny, huragan (Pakiet Bonus L); grad, przymrozki wiosenne (Pakiet Baza L); grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, huragan (Pakiet Plus L); ogień.

Sprzedaż ubezpieczeń w pakietach zawierających ryzyko przymrozków w Concordii będzie możliwa od 16 marca br. Zakończenie wiosennego sezonu planowane jest na 30 czerwca br.

Ubezpieczenia upraw rolnych mają charakter obowiązkowy. Oznacza to, że każdy rolnik pobierający dopłaty bezpośrednie zobowiązany jest do ubezpieczenia plonów. – Najlepiej ubezpieczyć całą powierzchnią upraw, gdyż nigdy nie wiadomo, które gospodarstwo, kiedy i przez co  zostanie zniszczone. Doświadczenia z ostatnich lat pokazują natomiast, że rolnicy najczęściej obawiają się gradobicia, które w ciągu kilku minut może zniweczyć trud całorocznej pracy - wskazuje Andrzej Janc - Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych, Concordia Ubezpieczenia.

Dodatkowo, w sezonie wiosennym, Concordia oferuje rolnikom możliwość wykupienia na jednej polisie ubezpieczenia Ochrony Prawnej (OP) lub Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). - OP przydaje się szczególnie w sytuacjach konfliktowych - gdy np. rolnik zostanie oszukany (przy zakupie materiału siewnego, środków ochrony roślin), gdy zniszczone zostanie jego pole i nie wie gdzie może dochodzić swoich praw. NNW natomiast jest przydatne w sytuacjach wypadkowych. W samym 2014 r. wg danych KRUS, przy pracach rolniczych doszło do blisko 22 tys. wypadków. Wypłacono przy tym 15 649 jednorazowych odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku przy pracy rolniczej.

- Warto więc już dziś pomyśleć o zabezpieczeniu siebie i swojego gospodarstwa zyskując w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen - podsumowuje Andrzej Janc.

POWIĄZANE

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę