informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Pomoc z ulgą

6 sierpnia 2007
Jest szansa, że rolnicy, którzy uzyskali wsparcie w ramach działania 6 Dostosowanie do standardów UE w ramach PROW 2004-2006 i jednocześnie skorzystali z ulgi inwestycyjnej nie będą musieli zwracać unijnej pomocy. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało stosowne wyjaśnienia kierując je do wszystkich wójtów i burmistrzów.

Sprawa dotyczy tylko tych rolników, którzy realizowali inwestycje w zakresie budowy urządzeń do przechowywania nawozów naturalnych ze wsparciem unijnym i jednocześnie wystąpili do gminy o ulgę inwestycyjną w podatku rolnym z tytułu wydatków poniesionych na inwestycje służące ochronie środowiska. Zgodnie z przepisami rolnik, który uzyskał taką ulgę musi zwrócić pomoc uzyskaną ze środków PROW 2004-2006.

Ministerstwo sugeruje, aby producenci rolni, którzy już otrzymali pozytywną decyzję o przyznaniu ulgi, złożyli wniosek o uchylenie tej decyzji na mocy art. 253a ustawy z dnia 9 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być za jej zgodą uchylona lub zmieniona przez organ podatkowy, który ją wydał.

Dopiero uchylenie decyzji o przyznaniu ulgi oraz zwrot już dokonanej płatności, zwalnia beneficjenta z konieczności zwrotu środków finansowych otrzymanych w ramach działania „Dostosowanie do standardów UE”.


POWIĄZANE

To już drugi rok, kiedy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe w wersji ...

W związku z pismami KRIR w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie o...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się w czwartek z protestującymi prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę