aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pożyczki niebankowe - czy to bezpieczne?

16 kwietnia 2011
O zaciąganiu pożyczek gotówkowych i towarzyszących temu dylematach rozmawiamy z Kierownikiem ds. Rozwoju Marki Dobra Pożyczka.

Redakcja: pożyczki niebankowe wzbudzają wiele pytań i równie wiele kontrowersji – bardzo często ropzatrywane są jako wsparcie kapitałowe dla zdesperowanych lub skrajnie naiwnych...
Kierownik:  Na przestrzeni dwóch ostatnich lat wiele się zmieniło, niezależne statystyki ekonomiczne wskazują na zwiększone zaufanie do firm pożyczkowych, oraz na mniejszą ilość wniosków kredytowych w bankach. Znacznie przychylniejsze są także opinie ekspertów finansowych, którzy widzą wymierne korzyści płynące z zaciągnięcia zobowiązania w instytucji niebankowej (np. bardzo preferencyjne oprocentowanie, mniej obostrzeń formalnych, długoletni harmonogram spłaty). Zmienia się profil Klienta:  Polacy dojrzewają do otwarcia się na alterantywę wobec banków, są lepiej wedukowani i bardziej krytyczni w stosunku do deklaracji reklamowych. Ja widzę w tym większą racjonalność - a nie desperację, czy naiwność.

Red: Rekomendacja T faktycznie uwiera...
Kier.: ta polityka banków pokierowana jest interesem Kredytobiorcy i Kredytodawcy, oczywiście bezpieczeństwo obydwu stron umowy jest bezdyskusyjnym priorytetem, w Dobrej Pożyczce jesteśmy w stanie zachować balans pomiędzy bezpieczeństwem - a elastycznością. Akceptujemy szerokie spektrum poręczeń zatwierdzone polskim prawem (także dochody zza granicy), posiadamy specjalne oferty dla Osób ze złą historią w BIK lub Osób bez zdolności kredytowych. Warunki spłaty dopasowujemy do realnych zarobków i mozliwości Polaków, nie zaś do srednich ekonomicznych zawyżanych przez osoby bardzo dobrze sytuowane.

Red: co z właścicielami gospodarstw rolnych, deklarują Państwo że mają oferty także dla nich... Czy to nie jest „chwyt” sprzedażowy?
Kier.: Rolnicy to grupa społeczna, która od lat aktywnie korzysta z oferty finansowej naszej Korporacji. Lojalność właścicieli gospodarstw jest najlepszym dowodem na jakość naszych usług. W Dobrej Pożyczce do każdej sytuacji podchodzimy bardzo indywidualnie, wnioski są poddawane wnikliwej analizie, gwarantujemy też możliwość osobistej konsultacji z profesjonalnym Doradcą Finansowym. Rolnicy doceniają elastyczne procedury (mając w pamięci żmudne formalności związane z wnioskami i dotacjami unijnymi). Pomogliśmy w wielu przypadkach - n.p. otworzyć pensjonat agroturystyczny, zmodernizować park maszynowy, doinwestować gospodarstwo na poziomie informatycznym, zwiększyć areał. Sytuacja finansowa firmy jest bardzo stabilna, zatem jesteśmy w stanie wychodzić z propozycjami udostępnienia wyższych kwot - do 300 tys. złotych.
Red.: aktualnie posiadacie 35 placówek. Ostatnia powstała w kwietniu, w Siedlcach – co dalej?
Kier.: na pewno nie spoczniemy na laurach, w planie dalsza rozbudowa sieci oddziałów. Przed nami nowe wyzwania w zakresie szkoleń finansowych zespołu – chodzi o to, aby Klient otrzymywał jeszcze lepsze wsparcie merytoryczne. No i inwestowanie – musimy pomnażać kapitał, by ulepszać nasze dotychczasowe produkty i utrzymać tak atrakcyjne oprocentowanie.

Red. Życzę dalszych sukcesów rynkowych. Dziękuję za rozmowę.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.dobrapozyczka.com.pl
Infolinia - połączenia z telefonów stacjonarnych:  801 003 160**
Infolinia - połączenia z telefonów komórkowych:  608 921 608**POWIĄZANE

W sprawozdaniu z cyfrowej dekady 2024 wezwano do zintensyfikowania wspólnych dzi...

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę