A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Premiowana premia

14 lipca 2008
Trwa już drugi nabór wniosków a Agencja Restrukturyzacji wciąż nie ma pełnej akredytacji na to działanie. Do tej pory o premię dla młodych rolników ubiega się ponad 4 tysiące osób. Kiedy trafią do nich pierwsze pieniądze?

Niełatwo jest sprostać wymaganiom jakie trzeba spełnić aby ubiegać się o 50 tysięcy wsparcia na rozpoczęcie działalności rolniczej. Najtrudniejsza do przeskoczenia poprzeczka to odpowiednia wielkość gospodarstwa. Udało się to Justynie Skierskiej.

Justyna Skierska, wieś Susk: tata osiągnął wiek emerytalny i była taka możliwość żeby przejść na rentę strukturalną więc postanowiliśmy, że gospodarstwo będzie przepisane na mnie.

Pani Justyna dostała już decyzję od Agencji Restrukturyzacji, złożyła też wniosek o płatność. Pieniądze bardzo się w gospodarstwie przydadzą . Zaplanowany jest zakup nowego ciągnika.

Justyna Skierska, wieś Susk: 50 tysięcy, które otrzyma to będzie tylko połowa jeszcze drugą taką część trzeba będzie dołożyć i na pewno ciągnik zostanie zakupiony.

Aby Agencja mogła wypłacić pieniądze musi mieć na to zgodę Ministerstwa Finansów czyli tak zwaną akredytację. Urzędnicy są dobrej myśli. Cały proces powoli zbliża się ku końcowi.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: czekamy tak naprawdę na zespół roboczy. Nie powinno być większych problemów.

A to oznacza, że oprócz wsparcia dla młodych rolników akredytację dostaną także takie działania jak „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie działalności..” czy „Wzrost wartości dodanej..”. Nie będzie wtedy żadnych przeszkód, aby Agencja mogła podpisywać umowy i wypłacać pieniądze.


POWIĄZANE

Sygnatariusze Porozumienia Rolniczego Zrzeszeń i Organizacji Drobiarskich wyraża...

W Ministerstwie Rolnictwa wczoraj dyskutowali  z ministrem rolnictwa i rozwoju w...

Według danych Komisji UE w roku 2022/23 MY Ukraina jest jednym z kluczowych dost...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę