informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Przyszli emeryci będą mogli składać reklamacje w sprawie stanu kont

11 grudnia 2003

Każdy właściciel konta emerytalnego będzie mógł składać reklamacje w razie stwierdzenia rozbieżności między wydrukiem o stanie konta z ZUS, a danymi uzyskanymi od pracodawcy lub otwartego funduszu emerytalnego - poinformował w środę w Warszawie wiceminister gospodarki i pracy Krzysztof Pater.

Ubezpieczony, który otrzyma wyciąg z ZUS i stwierdzi niezgodności, to najpierw u płatnika wyjaśnia, czy ten przekazał jego składki, a następnie zgłasza się do ZUS –  wyjaśnił Pater. Wprowadzenie takiej możliwości przewiduje projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Według Patera, znowelizowana ustawa wejdzie w życie najpóźniej do końca kwietnia przyszłego roku. Biuro prasowe ZUS poinformowało PAP, że wysyłanie informacji o stanie kont ubezpieczeniowych rozpocznie się w połowie tego miesiąca i będzie dotyczyło oszczędności za 2002 rok. Na wydruku mają być zamieszczone informacje o stanie konta emerytalnego nie tylko z drugiego filaru, czy otwartych funduszy emerytalnych, ale i z pierwszego filaru, czyli z ZUS. Reforma systemu emerytalnego, wprowadzona w 1999 roku, zakłada funkcjonowanie tzw. trzech filarów: pierwszy - ZUS, II - otwarte fundusze emerytalne i trzeci - dobrowolne gromadzenie oszczędności na emeryturę.


POWIĄZANE

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...

Szanse dużych producentów działających na europejskim rynku na uniknięcie ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę