aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Renty, renty...

1 czerwca 2005
Podział pieniędzy funduszy pomocowych nie jest taki prosty, jak by się mogło wydawać - przekonuje Agencja Restrukturyzacji. Dlatego nadal są zaległości w wypłatach rent strukturalnych. Resort Rolnictwa zapewnia jednak, że do końca czerwca wszystkie należne świadczenia powinny zostać uregulowane.


Jak do tej pory prawie wszystkie programy pomocowe ruszają z opóźnieniem. Agencja Restrukturyzacji tłumaczy, że przy wypłacaniu rent strukturalnych pojawiły się problemy związane ze sposobem naliczania stawek.

Zaległości były spore, ale system w końcu ruszył. "Sukcesywnie staramy się renty strukturalne też wyprowadzić jakby na stan bieżący. Aby rolnicy już tez otrzymali swoje zaległe świadczenia rentowe .Jeszcze są pewne opóźnienia w płatnościach ale wydaje nam się, że do końca czerwca one powinny zostać nadrobione. Wypłacanie unijnych pieniędzy jest bardzo skomplikowane, dlatego nie zawsze wszystko udaje się w terminie" - tłumaczył prezes ARiMR Wojciech Pomajda.

"Trzeba pamiętać także, że sam sposób zarządzania pieniędzmi wymaga również kilku dni po to żeby Agencja zamówiła te pieniądze. Ministerstwo Rolnictwa poprzez Ministerstwo Finansów dopiero przekazuje pieniądze do Agencji i agencja je wypłaca. Nie ma obaw, że mogłoby zabraknąć funduszy na wypłaty rent. Bo nie wykorzystano jeszcze nawet połowy z zaplanowanych na ten cel środków" - powiedział wiceminister rolnictwa Stanisław Kowalczyk.

"Te możliwości, które są zaplanowane do końca roku 2006 pozwalają na obsłużenie około 60 tysięcy rolników. Tutaj jesteśmy w dalszym ciągu otwarci i czekamy na rolników, którzy są zainteresowani ta formą wsparcia." - dodał Pomajda.

A wnioski należy składać w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę