informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rośnie szara strefa

11 marca 2003

Rośnie udział szarej strefy w polskiej gospodarce. Według szacunków austriackiego profesora Friedricha Schneidera, jest w niej wytwarzane do 27,4% Produktu Krajowego Brutto.

O tym, że szarej strefy przybywa świadczy chociażby wzrost gotówki w obiegu i saldo nie sklasyfikowanych obrotów bieżących. Na czarno w Polsce pracuje do 5 milionów osób. Rocznie Polacy wydają na towary bez rachunku co najmniej 20 miliardów złotych.

Za szarą strefę należy uznać, między innymi, rynek korepetycji, z których korzysta 15% polskich uczniów. Przez ten rynek przepływa rocznie około 7,4 mld złotych. Z dużą szarą strefą mamy do czynienia również na rynku paliw. Przedstawiciele zagranicznych koncernów paliwowych twierdzą, że nawet 10% paliwa, które trafia na stacje benzynowe w Polsce, to paliwo nielegalne.

Z badań PBS wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej" w lutym wynika, że 20,1% respondentów miało propozycję pracy "na czarno" i  z niej skorzystało. Są to głównie mężczyźni przed 40 rokiem życia z wykształceniem zawodowym. 74% badanych odpowiedziało, że nigdy nie miało takiej propozycji.


POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

20 marca PZU zaczyna wiosenną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw ro...

Zarząd KRIR zwrócił się do Dyrektora Generalnego KOWR z prośbą o wyjaśnienie dot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę