informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

RPP chce ustabilizować inflację na niższym poziomie

20 stycznia 2003

Rada Polityki Pieniężnej chce ustabilizować inflację na niższym poziomie niż obecne 0,8% i utrzymać poziom 2-3% gwarantujący jak najszybsze wejście do strefy euro.

Chcemy ustabilizować inflację na poziomie wyższym niż w grudniu 2002 roku. Nie ma miejsca na dalsze krótkookresowe koszty związane z obniżaniem inflacji – powiedział na seminarium zorganizowanym przez BPH PBK Jerzy Pruski, członek RPP.

W grudniu 2002 roku inflacja spadła do rekordowo niskiego poziomu 0,8%. Analitycy spodziewają się, że styczeń przyniesie kolejny spadek inflacji. Tymczasem jej wielkość rzędu 2-3% mieści się w celu inflacyjnym i dobrze byłoby, aby w dłuższym horyzoncie czasu nie wykraczała poza ten przedział. RPP wyznaczyła cel inflacyjny na ten rok na poziomie 2-4%.

Rada zapowiedziała opublikowanie w najbliższym czasie dokumentu dotyczącego średniookresowej strategii polityki pieniężnej. Będzie on wizją prowadzenia polityki pieniężnej po 2003 roku, tak aby zapewnić ciągłość w prowadzeniu polityki pieniężnej w wypadku kiedy dojdzie do zmiany całej rady. Nie będzie to obowiązujący dokument, lecz raczej ramy postrzegania przez obecny skład rady najlepszej kombinacji polityki makroekonomicznej i pieniężnej po 2003 roku. Kadencja obecnej Rady Polityki Pieniężnej wygasa w końcu tego roku.


POWIĄZANE

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1006/2011 z dnia 27 września 2011 r. z...

Jak wynika z III etapu Monitoringu rozwoju obszarów wiejskich (MROW), opublikowa...

W odpowiedzi na pismo Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 14 lutego 2019 r. zawi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę