EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Rynek walutowy skupiony na polityce i eurodolarze

22 kwietnia 2004

Zarówno na rynku walutowym jak i na rynku obligacji w środę panuje spokój. Złoty do godz. 14.30 osłabił się wobec dolara i wobec euro, a rentowność obligacji była zbliżona do wtorkowego zamknięcia. Inwestorzy czekają na nowe informacje ze sceny politycznej oraz przyglądają się wahaniom eurodolara.

Około 14.30 za dolara na rynku płacono 4,0175 zł wobec 3,9930 zł we wtorek pod koniec dnia, a euro wyceniano na 4,7590 zł wobec 4,7550 zł. Natomiast euro kosztowało 1,1835 dolara. Na rynkach nie dzieje się dużo, jest tak prawie zawsze, gdy mamy dzień z aukcją obligacji. Na rynku wtórnym nie było widać reakcji na wyniki przetargu, mimo że popyt był wyższy od oczekiwań –  powiedział Tomasz Zdyb, analityk w Pekao SA.

Ministerstwo Finansów sprzedało na środowym przetargu całą pulę pięcioletnich obligacji DS0509 o wartości 1,7 mld zł przy średniej rentowności 7,232 proc. i popycie 3.581,0 mln zł. Natomiast na rynku wtórnym rentowność obligacji dwuletnich OK0406 wynosiła około 14.30 6,92 proc. wobec 6,91 proc. we wtorek, pięcioletnich DS0509 odpowiednio 7,21 proc. i 7,20 proc., a w przypadku dziesięcioletnich DS1013 było to 7,08 proc. i 7,07 proc.

Według Zdyba, złoty osłabił się do poziomu 3,3 proc. po słabej stronie parytetu z 2,9-3,2 proc. wcześniej, mimo braku nowych informacji ze sceny politycznej.

Dlatego trudno jednoznacznie wskazać przyczynę osłabienia złotego. Jednak wciąż nasz rynek będzie obserwował wydarzenia na rynku eurodolara i to co będzie działo się w polskiej polityce –  dodał analityk.

Szef SLD Krzysztof Janik powiedział w środę dziennikarzom, że do tego, by powstał rząd Marka Belki, Sojuszowi ciągle brakuje w Sejmie około 30 głosów. Natomiast sam Belka spotkał się w środę z klubem Socjaldemokracji Polskiej, a lider SdPl Marek Borowski powiedział po tym spotkaniu, że jego klub w czwartek zajmie stanowisko w sprawie rządu Belki.


POWIĄZANE

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...

Dla ułatwienia osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w zakresie rzetelności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę