aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rząd: będą sprawozdania o udzielanej pomocy publicznej w rolnictwie

4 kwietnia 2007
Podmioty, udzielające pomocy publicznej w rolnictwie i rybołówstwie, będą co roku składać ministrowi rolnictwa sprawozdania o udzielonej przez nie pomocy - wynika z rozporządzenia przyjętego we wtorek przez rząd.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w komunikacie, że sprawozdania obejmą zarówno wsparcie udzielone dużym projektom inwestycyjnym, jak i pomoc de minimis. Dokumenty mają zawierać dokładne dane o podmiocie korzystającym z pomocy, np. jego nazwę, NIP, rodzaj projektu inwestycyjnego, wartość całkowitych kosztów inwestycyjnych oraz kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą.

Ważna jest również informacja o nieudzieleniu pomocy publicznej. Ma ona służyć ustaleniu, które podmioty uprawnione do jej udzielenia rzeczywiście tego nie zrobiły, a które nie wykonały obowiązku sporządzenia sprawozdania.

Nowe przepisy wynikają z konieczności wywiązania się ministra rolnictwa z obowiązku monitorowania pomocy publicznej w rolnictwie i rybołówstwie oraz przedkładania tych informacji Komisji Europejskiej.

POWIĄZANE

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wniosek określający nowe wspólne rozwiązanie...

Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w procedurze weryfikacji eksporterów rolnych w st...

Sądy wciąż będą puchnąć od nowych spraw. Wzrost rdr. będzie nawet 30-proc. W 202...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę