informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rząd przyjął projekt budżetu na 2005 rok

29 września 2004

Rząd przyjął projekt budżetu na 2005 rok z deficytem 35 mld zł; wydatki i dochody zostały podwyższone mniej więcej o 1 mld zł wobec wcześniej planowanych - poinformował we wtorek minister finansów Mirosław Gronicki.

Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska poinformowała, że rząd ustalił dochody w 2005 roku na 173,74 mld zł, a wydatki na 208,74 mld zł.

Projekt budżetu został ukończony, nie różni się zbytnio od tego, co omawialiśmy 2 tygodnie temu  –  powiedział Gronicki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Zasadnicza różnica dotyczy likwidacji środków specjalnych - podał minister.

Jak poinformował, chodzi tu o włączenie dochodów i wydatków środków specjalnych do budżetu centralnego i utworzenie 12 nowych funduszy, które częściowo przejmą zadania środków specjalnych.

Według Suchockiej-Roguskiej w projekcie budżetu są uwzględnione również dochody i wydatki związane z finansowaniem przez Unię Europejską pomocy technicznej przy realizacji poszczególnych programów operacyjnych. Z tego powodu wydatki i dochody budżetu państwa zostały zwiększone o 115,8 mln zł, a z tytułu likwidacji środków specjalnych o prawie 710 mln zł.

Odpowiadając na pytanie dziennikarzy, Suchocka-Roguska powiedziała, że w projekcie została uwzględniona zmiana liczenia składki dla przedsiębiorców oraz zostały uwzględnione oszczędności z tytułu reformy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Zmiana zasad liczenia składki dla przedsiębiorców ma przynieść 1,6 mld zł, zaś oszczędności na reformie KRUS od 0,9-1,0 mld zł.

Gronicki poinformował, że projekt budżetu zakłada wpływy z prywatyzacji w wysokości 4,5 mld zł netto. Powiedział także, że podatki mają przynieść 154,4 mld zł. Sejm otrzyma projekt do 30 września. Minister podtrzymał wcześniejsze prognozy makroekonomiczne: PKB ma wzrosnąć w 2005 r. o 5 proc. Inflacja ma wynieść 3 proc., stopa referencyjna 7,5 proc., a stopa bezrobocia 18,2 proc.


POWIĄZANE

Mając na uwadze wnioski napływające z wojewódzkich izb rolniczych, Zarząd KRIR z...

W terminie od 18 marca do 8 kwietnia Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Pol...

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę