Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

SGB o finansowaniu produkcji rolniczej

28 lipca 2003

W dniu 25.07.2003 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy obyło się spotkanie z Prezesami Banków Spółdzielczych z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na zaproszenie wojewody Romualda Kosieniaka w spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa UW - Andrzej Baranowski; Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego oddziału ARiMR oddział w Toruniu p. Gross oraz Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego - Oddział w Minikowie Roman Sas. 

Przewodnim tematem spotkania było finansowanie produkcji rolniczej  w aspekcie integracji Polski z Unią Europejską. Referat nt. pomocy Państwa w dofinansowaniu sektora rolnego - wygłosił dyr. Roman Sas. Przedstawił aktualny stopień wykorzystania środków przedakcesyjnych - SAPARD - we wszystkich 3 działaniach na terenie województwa Kujawsko- Pomorskiego. Zwrócił również uwagę na możliwość pozyskania środków finansowych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego a w szczególności z programu "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich".

W części dyskusyjnej rozmawiano nt. udziału pracowników Banków Spółdzielczych w grupach szkoleniowych przygotowywanych do przeprowadzania szkoleń dla rolników z zakresu dopłat bezpośrednich. Z terenu woj. kujawsko-pomorskiego należy przeszkolić 75.000 rolników w terminie od października do marca 2004. Organizatorem przygotowania i przeszkolenia grup szkoleniowych,  w skład której wchodzić będzie pracownik ARiMR, ODR i banku spółdzielczego, jest ARiMR.


POWIĄZANE

Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego to już 44. polski produkt, który został wpisa...

Przez cały sezon ubezpieczania upraw w Concordia Polska Grupa Generali, do końca...

Obecnie nad polskim niebem może latać nawet 250 tys. dronów. Wraz z popularyzacj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę