Słodkie chwile dla inwestorów

30 listopada 2005

Na zamknięciu piątkowej sesji akcje Mieszka, producenta słodyczy z Raciborza, kosztowały 2,74 zł i były o 5,4 proc. droższe niż podczas czwartkowego notowania. Obroty wyniosły prawie 3 mln zł.

Do inwestowania w walory Mieszka zachęcają coraz lepsze wyniki spółki. Według firmy badawczej AC Nielsen od sierpnia do września 2005 r. sprzedaż pralin - specjalności firmy - była w porównaniu z analogicznym okresem 2004 r. o 41 proc. wyższa. Zdaniem analityków tak dobry wynik zaskakuje, tym bardziej że spółka osiągnęła go już na początku okresu zwiększonego popytu na słodycze, którego szczyt przypada na ostatnie tygodnie roku.

W trzech pierwszych kwartałach przychody Mieszka wyniosły prawie 127,6 mln zł i były o blisko 5 mln zł wyższe niż w podobnym okresie ubiegłego roku. Z ok. 2,62 mln zł do blisko 3,58 mln zł wzrósł zysk operacyjny. Pierwsze dziewięć miesięcy spółka zamknęła stratą netto w wysokości 597 tys. zł. W ubiegłym roku pierwsze trzy kwartały zakończyły się 128 tys. zł zysku.

- Sukcesywnie zwiększamy zysk operacyjny. Trzeba jednak pamiętać, że na wyniki wpływają koszty, które spółka poniosła, inwestując w nowoczesne linie produkcyjne - mówi prezes Marek Moczulski. Ten rok, jak szacuje zarząd, powinien zakończyć się zyskiem netto.

W 2005 r. nie dojdzie do zapowiadanej przez Mieszka akwizycji. - Część firm, którymi byliśmy zainteresowani, była za droga, przejęcie pozostałych było zbyt ryzykowne. Nie wykluczamy jednak akwizycji w przyszłości - przyznaje prezes Moczulski.


POWIĄZANE

- Utworzony 30 lat temu w 1993 r. jednolity rynek UE zapewnia 56 mln miejsc prac...

Komisja Europejska przeznaczy 185,9 mln euro w 2023 r . na sfinansowanie działań...

Umowy dotyczącej usług finansowych nie można już zawierać podczas pokazu, a takż...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę