Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Sprawiedliwość we wnioskach

28 marca 2007
Ponad 200 milionów złotych do rozdysponowania, wciąż nowe kolejki i wielka niewiadoma co do procedur składania wniosków w programie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Andrzej Lepper zapowiada, że środki zostaną rozdzielone sprawiedliwie. 16 kwietnia rolnicy będą mogli składać wnioski lub wysyłać je pocztą, a o tym kto dostanie dotację rozstrzygnie przypadek, bo zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania.

Do tej pory o wsparcie z programu inwestycji w gospodarstwach wystąpiło prawie 30 tysięcy rolników. Ponad 16 i pół tysiąca rolników otrzymało już zwrot dotacji. W sumie Agencja Restrukturyzacji wypłaciła ponad miliard 400 tysięcy złotych. Teraz taką szansę będą mieli następni rolnicy.

Andrzej Lepper wicepremier minister rolnictwa: - Żadnej kolejki, żadnej listy i sprzedawania miejsc nie będzie. Tym powinien zająć się prokurator.

Po złożeniu wniosków ich losowanie będzie odbywało się przy tak zwanej kurtynie otwartej. – Niech nikt nie myśli, że będzie jakieś kumoterstwo. Jeżeli będzie losowanie, to będzie z udziałem czynnika społecznego: związków zawodowych, zrzeszeń, izb rolniczych oraz czynnika prawnego – przedstawicieli Agencji. – zapowiada Andrzej Lepper.

Jedno jest pewne pieniędzy nie starczy dla wszystkich chętnych. Ci, którzy odejdą z kwitkiem będą musieli poczekać na uruchomienie podobnego programu ze środków na lata 2007-13. Zgodnie z zapowiedziami resortu rolnictwa nabór wniosków będzie możliwy już za kilka miesięcy. Na wsparcie modernizacji gospodarstw przewidziano w sumie ponad półtora miliarda euro.


POWIĄZANE

15 kwietnia mija termin rozliczenia zakupu komputera z dofinansowaniem Agencji R...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał 16 marca 2021r. resortowi rolnictw...

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co pi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę