aaa_TSW_2023
CTR_2023

Sprawiedliwość we wnioskach

28 marca 2007
Ponad 200 milionów złotych do rozdysponowania, wciąż nowe kolejki i wielka niewiadoma co do procedur składania wniosków w programie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Andrzej Lepper zapowiada, że środki zostaną rozdzielone sprawiedliwie. 16 kwietnia rolnicy będą mogli składać wnioski lub wysyłać je pocztą, a o tym kto dostanie dotację rozstrzygnie przypadek, bo zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania.

Do tej pory o wsparcie z programu inwestycji w gospodarstwach wystąpiło prawie 30 tysięcy rolników. Ponad 16 i pół tysiąca rolników otrzymało już zwrot dotacji. W sumie Agencja Restrukturyzacji wypłaciła ponad miliard 400 tysięcy złotych. Teraz taką szansę będą mieli następni rolnicy.

Andrzej Lepper wicepremier minister rolnictwa: - Żadnej kolejki, żadnej listy i sprzedawania miejsc nie będzie. Tym powinien zająć się prokurator.

Po złożeniu wniosków ich losowanie będzie odbywało się przy tak zwanej kurtynie otwartej. – Niech nikt nie myśli, że będzie jakieś kumoterstwo. Jeżeli będzie losowanie, to będzie z udziałem czynnika społecznego: związków zawodowych, zrzeszeń, izb rolniczych oraz czynnika prawnego – przedstawicieli Agencji. – zapowiada Andrzej Lepper.

Jedno jest pewne pieniędzy nie starczy dla wszystkich chętnych. Ci, którzy odejdą z kwitkiem będą musieli poczekać na uruchomienie podobnego programu ze środków na lata 2007-13. Zgodnie z zapowiedziami resortu rolnictwa nabór wniosków będzie możliwy już za kilka miesięcy. Na wsparcie modernizacji gospodarstw przewidziano w sumie ponad półtora miliarda euro.


POWIĄZANE

Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np....

Nowe przepisy mają zapewnić dostęp do informacji i części zamiennych dla wszystk...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę