A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

System argentyński wiecznie żywy

18 sierpnia 2004

Mimo, że od 1 sierpnia prawo zabrania udzielania pożyczek w tzw. systemie argentyńskim to wiele firm finansowych nadal prowadzi taką działalność.

W dalszym ciągu w prasie można znaleźć podejrzane ogłoszenia o udzielaniu pożyczek w bardzo krótkim czasie dla osób bez zdolności kredytowej. Kamila Pomorska z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powiedziała, że tak najczęściej wyglądają ogłoszenia oszustów. Zwróciła uwagę, że obecnie nieuczciwe firmy próbują ukryć fakt, że działają w tak zwanym systemie argentyńskim. Dlatego jej zdaniem konsumenci muszą być szczególnie czujni.

Nie należy podpisywać od razu umowy tylko zabrać ją do domu i przeanalizować - powiedziała Kamila Pomorska. Dodała, że można skorzystać z pomocy rzeczników konsumenta, którzy mają biura w urzędach powiatowych.

Do prokuratury coraz częściej trafiają wnioski o wszczęcie postępowania przeciwko nieuczciwym firmom finansowym. Prokurator rejonowy z Warszawy Piotr Woźniak zapewnił, że takie wnioski są bardzo dokładnie badane. Chodzi o sprawdzenie czy dana firma działała już po zmianie prawa - podkreślił prokurator Woźniak. Za prowadzenie i organizowanie działalności prowadzącej do zawierania umów w tzw. systemie argentyńskim od 1 sierpnia grożą kary od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.


POWIĄZANE

26 maja 2023 roku Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę o ułatwieniach w przygotowan...

Sygnatariusze Porozumienia Rolniczego Zrzeszeń i Organizacji Drobiarskich wyraża...

W Ministerstwie Rolnictwa wczoraj dyskutowali  z ministrem rolnictwa i rozwoju w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę