Adama_poleposition_15.03_30.04

System argentyński wiecznie żywy

18 sierpnia 2004

Mimo, że od 1 sierpnia prawo zabrania udzielania pożyczek w tzw. systemie argentyńskim to wiele firm finansowych nadal prowadzi taką działalność.

W dalszym ciągu w prasie można znaleźć podejrzane ogłoszenia o udzielaniu pożyczek w bardzo krótkim czasie dla osób bez zdolności kredytowej. Kamila Pomorska z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powiedziała, że tak najczęściej wyglądają ogłoszenia oszustów. Zwróciła uwagę, że obecnie nieuczciwe firmy próbują ukryć fakt, że działają w tak zwanym systemie argentyńskim. Dlatego jej zdaniem konsumenci muszą być szczególnie czujni.

Nie należy podpisywać od razu umowy tylko zabrać ją do domu i przeanalizować - powiedziała Kamila Pomorska. Dodała, że można skorzystać z pomocy rzeczników konsumenta, którzy mają biura w urzędach powiatowych.

Do prokuratury coraz częściej trafiają wnioski o wszczęcie postępowania przeciwko nieuczciwym firmom finansowym. Prokurator rejonowy z Warszawy Piotr Woźniak zapewnił, że takie wnioski są bardzo dokładnie badane. Chodzi o sprawdzenie czy dana firma działała już po zmianie prawa - podkreślił prokurator Woźniak. Za prowadzenie i organizowanie działalności prowadzącej do zawierania umów w tzw. systemie argentyńskim od 1 sierpnia grożą kary od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.


POWIĄZANE

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...

Podczas VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji ponownie zgłosz...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek zgłoszony na Posiedzeniu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę