Adama_poleposition_15.03_30.04

Ubezpiecz się!

30 listopada 2001

Na polskim rynku działa wiele instytucji ubezpieczeniowych proponujących swoją ofertę rolnikom. Wybór ubezpieczeń jest bardzo bogaty i niewątpliwie warto z nich skorzystać. Rolnicy na całym świecie robią to od wielu lat i w ten sposób chronią się przed stratami powodowanymi przez różne zdarzenia losowe.

Niemal wszystkie firmy ubezpieczeniowe proponują obowiązkowe ubezpieczenie OC rolników z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Dzięki temu można otrzymać odszkodowanie za szkody powstałe wskutek gospodarowania (rozstrój zdrowia, uszkodzenie ciała, śmierć, utrata lub zniszczenie mienia). Obowiązkowe jest ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego od ognia i innych zdarzeń losowych. Dobrowolnie i dodatkowo można ubezpieczyć wszystko - od budynków gospodarskich, maszyn rolniczych przez uprawy i plony roślin zbożowych, okopowych, kwiatów, drzew owocowych do wszystkich zwierząt gospodarskich ze strusiami włącznie. Zakres ubezpieczeń jest również bardzo szeroki. Mienie, uprawy i zwierzęta można ubezpieczyć od szkód powstałych na skutek: kradzieży, pożaru, uderzenia pioruna, powodzi, lawiny, gradobicia, przymrozków wiosennych, porażenia zwierząt prądem, padnięcia i uboju z konieczności, zatrucia środkami ochrony roślin, a nawet utraty przydatności do reprodukcji.

Pierwszy Portal Rolny buduje bazę danych o ubezpieczycielach funkcjonujących na polskim rynku. Podpowiemy, z której oferty warto skorzystać i ułatwimy firmom dotarcie do klienta. 


Zakres ochrony ubezpieczeniowej polskiego rolnictwa – 
dr inż. Elżbieta Wojciechowska-Lipka, referat z konferencji nt. Powszechne ubezpieczenie od klęsk żywiołowych szansą polskiej wsi


POWIĄZANE

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...

Podczas VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji ponownie zgłosz...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek zgłoszony na Posiedzeniu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę