Ubezpiecz się!

30 listopada 2001

Na polskim rynku działa wiele instytucji ubezpieczeniowych proponujących swoją ofertę rolnikom. Wybór ubezpieczeń jest bardzo bogaty i niewątpliwie warto z nich skorzystać. Rolnicy na całym świecie robią to od wielu lat i w ten sposób chronią się przed stratami powodowanymi przez różne zdarzenia losowe.

Niemal wszystkie firmy ubezpieczeniowe proponują obowiązkowe ubezpieczenie OC rolników z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Dzięki temu można otrzymać odszkodowanie za szkody powstałe wskutek gospodarowania (rozstrój zdrowia, uszkodzenie ciała, śmierć, utrata lub zniszczenie mienia). Obowiązkowe jest ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego od ognia i innych zdarzeń losowych. Dobrowolnie i dodatkowo można ubezpieczyć wszystko - od budynków gospodarskich, maszyn rolniczych przez uprawy i plony roślin zbożowych, okopowych, kwiatów, drzew owocowych do wszystkich zwierząt gospodarskich ze strusiami włącznie. Zakres ubezpieczeń jest również bardzo szeroki. Mienie, uprawy i zwierzęta można ubezpieczyć od szkód powstałych na skutek: kradzieży, pożaru, uderzenia pioruna, powodzi, lawiny, gradobicia, przymrozków wiosennych, porażenia zwierząt prądem, padnięcia i uboju z konieczności, zatrucia środkami ochrony roślin, a nawet utraty przydatności do reprodukcji.

Pierwszy Portal Rolny buduje bazę danych o ubezpieczycielach funkcjonujących na polskim rynku. Podpowiemy, z której oferty warto skorzystać i ułatwimy firmom dotarcie do klienta. 


Zakres ochrony ubezpieczeniowej polskiego rolnictwa – 
dr inż. Elżbieta Wojciechowska-Lipka, referat z konferencji nt. Powszechne ubezpieczenie od klęsk żywiołowych szansą polskiej wsi


POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę