Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

W 2004 roku nie będzie odliczeń darowizn

29 sierpnia 2003

Prawdopodobnie w przyszłym roku pożegnamy się z możliwością odliczania darowizn. Według projektu nowych przepisów, podatnik będzie mógł odliczyć najwyżej 350 złotych rocznie i to tylko w przypadku, jeśli obdaruje organizację użytku publicznego.

Obecnie darowizny to całkiem dobry sposób na zatrzymanie w domowym budżecie części pieniędzy. Od podatku można odliczyć nawet 15% rocznego dochodu. Aby tego dokonać wystarczy mieć tylko dowód wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. 

Projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zakłada drastyczną zmianę przepisów dotyczących odliczania darowizn. W myśl planowanych przepisów od nowego roku od podstawy opodatkowania obywatel będzie mógł odliczyć tylko darowizny przekazane na rzecz organizacji prowadzących działalność użytku publicznego.

Projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje, że odliczenia będzie można dokonać w wysokości przekazanej darowizny, z tym jednak, że odliczana kwota nie może przekraczać 350 złotych rocznie.

Wraz z nowymi przepisami przekreślone zostały szanse na wejście od 1 stycznia dużo korzystniejszych regulacji, które przewidywały, że darowizny na rzecz organizacji użytku publicznego mogłyby obniżyć płacony podatek o 1 procent.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę