Zakończyła się debata nad ustawą o KRUS

24 lutego 2006

W Sejmie zakończyła się w środę debata nad projektem nowelizacji ustawy o Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), który zakłada przeniesienie nadzoru nad KRUS z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej do resortu rolnictwa. Głosowanie nad projektem odbędzie się w piątek.

Posłowie nie zgłosili żadnych poprawek do projektu. Zastanawiali się natomiast nad przyszłością ubezpieczenia rolników i kierunkami zmian kolejnej nowelizacji, którą ministerstwo rolnictwa zapowiada w połowie roku.

Wiceminister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przypomniał, że planowane zmiany mają polegać m.in. na uszczelnieniu systemu ubezpieczenia rolników oraz na zróżnicowaniu składki w zależności od uzyskiwanych dochodów. Ardanowski dodał, że zmiany, nad którymi obecnie pracuje międzyresortowy zespół, mają też rozszerzyć listę usprawnionych do skorzystania z ubezpieczenia rolniczego o pracowników spółdzielni rolniczych.

"Kwestią sporną jest metoda oceny dochodów rolników. Nie ma zgody środowiska rolniczego na wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie (...) jest raczej obawa, że byłoby to dodatkowym obciążeniem dla gospodarstw" - powiedział wiceminister.


POWIĄZANE

W PSL ścierają się różne koncepcje ws. startu partii w wyborach do PE; jedną z m...

Patrzymy na wskaźnik PMI za listopad bardzo umiarkowanie; mamy nadzieję, że było...

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie wykorzystania limitu pomo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę