Zakończyła się debata nad ustawą o KRUS

24 lutego 2006

W Sejmie zakończyła się w środę debata nad projektem nowelizacji ustawy o Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), który zakłada przeniesienie nadzoru nad KRUS z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej do resortu rolnictwa. Głosowanie nad projektem odbędzie się w piątek.

Posłowie nie zgłosili żadnych poprawek do projektu. Zastanawiali się natomiast nad przyszłością ubezpieczenia rolników i kierunkami zmian kolejnej nowelizacji, którą ministerstwo rolnictwa zapowiada w połowie roku.

Wiceminister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przypomniał, że planowane zmiany mają polegać m.in. na uszczelnieniu systemu ubezpieczenia rolników oraz na zróżnicowaniu składki w zależności od uzyskiwanych dochodów. Ardanowski dodał, że zmiany, nad którymi obecnie pracuje międzyresortowy zespół, mają też rozszerzyć listę usprawnionych do skorzystania z ubezpieczenia rolniczego o pracowników spółdzielni rolniczych.

"Kwestią sporną jest metoda oceny dochodów rolników. Nie ma zgody środowiska rolniczego na wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie (...) jest raczej obawa, że byłoby to dodatkowym obciążeniem dla gospodarstw" - powiedział wiceminister.


POWIĄZANE

Handel wszystkimi produktami rolnymi zostanie poruszony w ramach rozmów amerykań...

Na blisko 3 mln zł wstępnie oszacował Tatrzański Park Narodowy straty po ulewnyc...

Nowelizacja ustaw sądowych przypieczętowuje demolowanie systemu prawnego, na to ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę