informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zasiłki i alimenty do maja na dawnych warunkach

8 stycznia 2004

Osoby, którym przysługiwał zasiłek rodzinny lub wychowawczy w grudniu 2003 roku, będą go mogły otrzymywać do końca kwietnia br. na dawnych warunkach, a więc wówczas jeżeli dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 548 zł.

Dochód ten w przypadku dziecka niepełnosprawnego nie może przekroczyć 612 zł. Podobnie przedłużono okres wypłat świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Poinformował o tym w przesłanym PAP w środę komunikacie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zasiłek rodzinny przysługuje (do 1 maja 2004) w wysokości 42,50 zł na pierwsze dziecko, na drugie dziecko oraz małżonka; 52,60 zł na trzecie dziecko oraz 65,70 zł na każde kolejne. Zasiłek wychowawczy przysługuje w wysokości 318,10 zł miesięcznie oraz 505,80 zł miesięcznie osobom samotnie wychowującym dziecko lub wychowującym trzecie i każde następne dziecko.

Do 30 kwietnia 2004 roku został też wydłużony okres wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Osobom, którym świadczenia z tego funduszu przysługiwały za grudzień 2003 roku, prawo do tych świadczeń od stycznia 2004 roku nie będzie weryfikowane. Osoby, które w grudniu 2003 roku nie miały prawa do świadczeń alimentacyjnych, mogą wystąpić o nie od stycznia do kwietnia 2004 roku, dokumentując dochód z 2002 roku. Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2004 roku obowiązuje ta sama co poprzednio granica dochodu uprawniająca do świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wynosi ona 612 zł, a górna granica świadczenia - 618,60 zł. Ustawa o świadczeniach rodzinnych z 28 listopada 2003 roku znosi fundusz alimentacyjny. Wprowadza natomiast dodatek alimentacyjny w wysokości 170 zł na jedno dziecko (250 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego) dla osób, których próg dochodowy nie przekracza 504 zł (i 583 w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego).

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 maja 2004 roku


POWIĄZANE

Alimentów nie płaci około 315 tys. rodziców. Łącznie mają oni do spłaty długi al...

Zarząd KRIR przekazał opinie do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Roz...

W tym roku 36% Polaków planuje wydać na organizację świąt wielkanocnych nie mnie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę