informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Złoty czeka na Fed

11 sierpnia 2004

Na rynku walutowym we wtorek wahania kursu złotego były ograniczone. Umocnił się on wobec dolara w porównaniu do poniedziałkowego zamknięcia o 0,7 gr, do 3,564 zł za dolara, ale osłabił wobec euro o 1,1 gr, do 4,388 zł za euro.

Dziś na rynku dość spokojnie, delikatne osłabienie złotego. Złoty cały dzień poruszał się w przedziale 6,3-6 proc. w odchyleniu od starego parytetu. Wahania wartości złotego były niewielkie –  powiedział PAP Andrzej Krzemiński, diler Banku BPH. Zainteresowanie złotym było niewielkie. Zlecenia mieszane. Część inwestorów chciała kupować złotego, ale byli też tacy, którzy go sprzedawali –  dodał.

Dilerzy uważają, że impuls dla inwestorów stanowić będzie wtorkowa decyzja Fed o stopach procentowych. Jeśli nie zdecyduje się ona na oczekiwane podwyżki to złoty może umocnić się wobec dolara.

Po decyzji Fed oczekiwałbym raczej wpływu na kurs nominalny dolar/złoty (...) Jeśli eurodolar się przesunie po decyzji to znajdzie to odzwierciedlenie głównie w kursie dolar/złoty –  powiedział Krzemiński. Większość rynku oczekuje na podwyżkę stóp o 25 pb. Przy tym scenariuszu oczekiwałbym dość ograniczonej reakcji. Natomiast gdyby jej nie było, to dolar powinien się nadal osłabiać wobec euro i możemy testować poziom 1,235-1,24 –  dodał.

Większość analityków uważa, że Rezerwa Federalna, z dużym prawdopodobieństwem, podwyższy we wtorek stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Główna stopa funduszy federalnych w USA wynosi obecnie 1,25 proc., po podwyżce o 25 punktów bazowych 30 czerwca tego roku. Również rynek papierów dłużnych pozostanie uzależniony od decyzji FED. We wtorek doszło na polskim rynku do wzrostu cen rentowności.

Nastąpił minimalny spadek rentowności przy niedużych obrotach –  powiedział Tomasz Sikora, diler BRE Banku. Dochodowość dwuletnich papierów OK0806 spadła do 7,71 proc. z 7,73 proc., pięcioletnich DS0509 do 7,66 proc. z 7,72 proc., a dziesięcioletnich DS1013 do 7,37 proc. z 7,40 proc.


POWIĄZANE

Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o interpret...

Mamy do czynienia ze zjawiskiem niewolnictwa na ogromną skalę, to biznes liczony...

To już drugi rok, kiedy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe w wersji ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę