Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Złoty w dół

28 czerwca 2005
Pierwszy w tym tygodniu dzień na rynku walutowym przyniósł osłabienie złotego, a analitycy mówią o technicznej realizacji zysków i czekają na efekty rozpoczynającego się we wtorek dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

W poniedziałek na rynku walutowym mieliśmy do czynienia z realizacją zysków, a towarzyszyła temu także sprzedaż papierów na rynku długu –  powiedział PAP Krzysztof Zadura, dealer walutowy w Pekao SA.

Około 16.20 euro kosztowało 4,0590 zł wobec 4,02 zł w piątek, a dolar 3,3360 zł wobec 3,3280 zł. Na międzynarodowym rynku euro umocniło się w poniedziałek do 1,2160 dolara.

To był techniczny "profit taking" i jest jeszcze szansa na powrót w okolice 4 zł za euro –  dodał dealer.

Większość ankietowanych przez PAP ekonomistów spodziewa się, że RPP obetnie stopy o 25 pb, jednak kilku prognozuje, że rada może zdecydować się na głębsze cięcie, o 50 pkt bazowych.

Poniedziałek na rynku długu przyniósł niewielkie zmiany wobec piątkowego zamknięcia.

Mieliśmy dzień bez historii, z małymi zmianami i osłabieniem złotego. Trudno wyrokować co będzie jutro –  powiedział Paweł Kielek, dealer obligacji w ABN Amro. Rynek otwierał się na poziomach zbliżonych do piątkowego zamknięcia, a potem rentowności chwilowo spadły o 2 pkt bazowe. Jednak w ciągu dnia widzieliśmy realizację zysków i pod koniec dnia rentowność jest o 1-2 pkt wyższa niż na otwarciu –  dodał.

Rentowność obligacji dwuletnich około 16.20 wynosiła 4,69 proc. wobec 4,66 proc. w piątek, pięcioletnich 4,78 proc., czyli bez zmian, a dziesięcioletnich 4,77 proc. wobec 4,78 proc.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę