CTR_80917

Złoty w dół po publikacji danych o produkcji przemysłowej

20 lipca 2004

W poniedziałek złoty powoli, ale systematycznie słabł, szczególnie po publikacji danych o produkcji przemysłowej, które okazały się nieco niższe od oczekiwanych.

Złoty osłabił się w poniedziałek o ok. 0,5%, szczególnie widoczne to było po publikacji danych o produkcji przemysłowej w czerwcu  –  powiedział Paweł Flak, dealer Treasury Management Services (TMS). Po południu Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał, że w czerwcu produkcja przemysłowa wzrosła w ujęciu rocznym o 15,7%, wobec oczekiwań na poziomie 17%.

Rynek był przygotowany na lepsze dane i to musiało się odbić na kursie złotego – powiedział także Flak. Jego zdaniem we wtorek złoty może się jeszcze nieco osłabić. Chodzą słuchy, że zakończył się ogromny, nawet kilkumiliardowy ruch na kupowanie złotego – stwierdził Flak.

W poniedziałek po 17:00 za euro płacono 4,4450 zł, a za dolara – 3,5850 zł. Na początku poniedziałkowej sesji dolar kosztował 3,5550 zł, a euro 4,4200 zł. Złoty pod koniec dnia był odchylony od starego parytetu na poziomie 5,2% po mocnej stronie wobec 5,75% rano (wyliczenia TMS). Na początku poniedziałkowej sesji dolar kosztował 3,5550 zł, a euro 4,4200 zł  Na rynkach światowych za euro płacono 1,2415 USD wobec 1,2440 USD.


POWIĄZANE

Polska ma wieloletnie tradycje w uprawie tytoniu i należy do grupy pięciu najwię...

Od połowy grudnia 2019 r. będzie obowiązywało nowe prawo Unii Europejskiej w zak...

Wpływ na grafik i możliwość wyboru dni pracujących zadeklarowało 2/3 pracowników...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę