Złoty zyskał do euro, stracił do dolara

10 sierpnia 2005
Złoty od otwarcia umocnił się nieznacznie wobec euro i osłabił wobec dolara, co było spowodowane umocnieniem się dolara na rynku światowym.

Około godz. 14.45 euro kosztowało 4,04 zł wobec 4,0420 zł rano, a dolar 3,27 zł wobec 3,2610 zł. Natomiast euro kosztowało 1,2355 zł wobec 1,2395 dolara.

Na rynku praktycznie nic się nie dzieje, a jedynym czynnikiem wpływającym na zmianę kursu złotego są zmiany na eurodolarze –  powiedział Marek Wołos, dealer walutowy w TMS.

Dolarowi pomogły lepsze od oczekiwań dane makro w USA. Wydajność pracy amerykańskich pracowników zatrudnionych w sektorach poza rolnictwem wzrosła w II kwartale 2005 roku o 2,2 proc., wobec 2 proc. oczekiwanych przez analityków.

Natomiast jednostkowe koszty pracy wzrosły w II kwartale o 4,3 proc., czyli najmocniej od pięciu lat, a analitycy spodziewali się wzrostu na poziomie 2,9 proc. Jednak kluczowym wydarzeniem dla rynków będzie wtorkowa decyzja Amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Analitycy przewidują, że Fed podwyższy po raz dziesiąty z rzędu stopy procentowe o 25 pkt. bazowych.

Dane pomogły papierom amerykańskim i europejskim. W kraju mamy natomiast pozytywną korelację złotego i cen papierów, zwłaszcza na długim końcu krzywej –  powiedział jeden z analityków.

Około 14.45 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,68 proc., czyli tak jak na otwarciu; pięcioletnich obniżyła się do 4,89 proc. z 4,93 proc., a dziesięcioletnich do 4,91 proc. z 4,94 proc.


POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę