Zorganizowana hodowla

29 stycznia 2004

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o organizacji, hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie prawa hodowlanego w kraju.

Jedną z istotniejszych zmian jest nałożenie na Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt dodatkowych zadań, które polegają na sprawowaniu kontroli zootechnicznej w handlu, prowadzeniu laboratorium referencyjnego oraz laboratorium oceny mleka.

Centrum zostało także uprawnione do kontrolowania sposobu wykorzystania środków pochodzących z dotacji budżetowych udzielonych podmiotom realizującym zadania z zakresu postępu biologicznego. Dodano też przepisy umożliwiające prowadzenie rejestrów dla tych ras bydła, dla których w Polsce nie są prowadzone księgi. Chodzi m.in. o owce i kozy. Jest to zgodne z obowiązującą we Wspólnocie zasadą nieograniczania handlu zwierzętami hodowlanymi.

Określono także wymagania, jakie powinien spełniać materiał biologiczny, zwierzęta hodowlane i jaja wylęgowe przewożone na terytorium RP. Spełnienie tych wymagań powinno być potwierdzone świadectwem wydanym przez uprawniony podmiot.


POWIĄZANE

W 2022 r. wykryto 260 publikacji medialnych, powielających fałszywe informacje d...

Doprecyzowując przepisy, nie dokręcajmy regulacyjnej śruby! Od dawna wiadomo, że...

Jak dowiadujemy się z komunikatu wydanego i opublikowanego na stronach interneto...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę