aaa_TSW_2023
CTR_2023

Rynek kandydata nie dla wszystkich pracodawców korzystny

13 stycznia 2016
Rynek kandydata nie dla wszystkich pracodawców korzystny
zdj. stockowe

Rynek kandydata to marzenie poszukujących pracy. Niestety, tylko w nielicznych branżach możemy mówić o jego przejawach. Choć na pierwszy rzut oka walka pracodawców o pracownika wydaje się idealną sytuacją, to wcale nie musi służyć rynkowi. Często prowadzi bowiem do niepohamowanego wzrostu zarobków.

Spadek bezrobocia w Polsce świadczy o dynamizmie naszego rynku pracy. Przedstawiciele bardzo niszowych profesji mogą nawet przebierać w ofertach zatrudnienia. W efekcie pracodawcy zaczynają coraz mocniej rywalizować o wykwalifikowanych pracowników. Wbrew pozorom powoduje to trudności nie tylko dla przedsiębiorstw, lecz także kandydatów.

Firmy w niektórych okresach prowadzą intensywne przedsięwzięcia i w związku z tym zwiększają budżety na dane stanowiska. To wpływa na podniesienie zarobków, które z czasem zaczynają niepohamowanie szybować w górę.

„Ta tendencja odbija się negatywnie na koniunkturze oraz polityce przedsiębiorstw. Walczą one o kandydata wysokością wynagrodzenia. Z kolei pracownik, który zmienia pracę wyłącznie ze względu na aspekt materialny, nie jest oddany i bardzo szybko porzuca stanowiska. Takie częste zmiany zatrudnienia nie są dobrze postrzegane” – mówi serwisowi infoWire.pl Roman Zabłocki z firmy Antal.

W jaki sposób przedsiębiorstwa starają się przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom? Przede wszystkim budują pozytywny wizerunek siebie jako pracodawcy. Ponadto oferują pracownikom wiele benefitów, które mają skłaniać do niekierowania się przy decydowaniu o swojej przyszłości zawodowej wyłącznie kwestiami finansowymi.

infowire.pl


POWIĄZANE

Po podniesieniu prognoz produkcji pszenicy przez Kanadę i Australię, na światowy...

W ostatnich latach Chiny były największym odbiorcą pszenicy w Stanach Zjednoczon...

Strategie Grains zwiększa szacunki zbiorów rzepaku w UE, zmniejsza plony słonecz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę