Adama_Spyrale_1-31.05.21

BHP w dyrektywach UE

12 marca 2004

Raport ze stanu realizacji w 2003 r. programu dostosowującego warunki pracy w Polsce do standardów Unii Europejskiej był głównym tematem posiedzenia Rady Ochrony Pracy, które wczoraj odbyło się w Warszawie.

Program ten został ustanowiony przez Radę Ministrów w czerwcu 2001 r. Głównym jego koordynatorem jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Podstawowym celem realizowanego programu jest opracowanie i upowszechnienie rozwiązań prawnych, organizacyjnych i technicznych, które umożliwiają osiągnięcie w naszym kraju stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnego z wymaganiami dyrektyw UE.

W 2003 roku zrealizowanych zostało 59 badań m.in. w zakresie identyfikacji zagrożeń i ograniczania ryzyka zawodowego, doskonalenia środków ochrony indywidualnej, rozwoju systemu edukacji oraz informacji i promocji rozwiązań w dziedzinie bhp.

Ponadto w czasie wczorajszego posiedzenia Rada przyjęła stanowisko w sprawie realizacji przez pracodawców wyroków sądów pracy w latach 2000–2002 oraz w sprawie zatrudniania pracowników młodocianych w rzemiośle w celu przygotowania zawodowego.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę