aaa_TSW_2023
CTR_2023

Więcej zachodu niż korzyści

30 września 2005

Zdaniem niektórych rolników ubieganie się o unijne dotacje nie zawsze się opłaca. Bo po obliczeniu wszystkich kosztów wsparcie może okazać się dużo niższe niż oczekiwano.

O tym, że warto najpierw policzyć, jakie będą koszty uzyskania unijnych pieniędzy przekonał się pan Stanisław. Od niedawna jest on właścicielem gospodarstwa. Chciał skorzystać z programu przewidzianego na rozwój agroturystyki, jednak po odliczeniu kosztów zwrot pieniędzy wyniósł jedynie 10%. A przy tym wiele czasu trzeba stracić na zdobycie potrzebnych zaświadczeń. Mimo wszystko pan Stanisław postanowił zrealizować swoje marzenia.

Zdaniem Agencji Restrukturyzacji nie ma żadnych przeszkód, aby z funduszy unijnych dotować agroturystykę. Służy temu program różnicowania działalności rolniczej. "Tutaj pomysłowość jest bardzo oczekiwana i dużo jest takich ludzi, którzy oferują nowe formy spędzenia wolnego czasu na wsi w taki sposób żeby przyciągnąć turystów." - mówi Edward Adamiec z ARiMR Można też starać się o dodatkowe wsparcie.

"W ramach małej infrastruktury można wykonać wszystkie przyłącza kanalizacji, utwardzenia placu, place postojowe." - dodaje Edward Adamiec. Wnioski na refundację połowy poniesionych kosztów przyjmują regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę