16 maja ostatnim dniem składania wniosków o płatności bezpośrednie

16 maja 2005

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że ostatnim dniem składania wniosków o płatności bezpośrednie za 2005 r. jest 16 maja.

Przedłużenie terminu przyjmowania wniosków o jeden dzień wynika z art.20 Rozporządzenia Komisji WE nr 796/2004 z 21 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczegółowe zasady wdrażania wzajemnej zgodności, modulacji oraz zintegrowanego systemu zarządzania i kontroli przewidzianych w rozporządzeniu Rady WE nr 1782/2003 ustanawiającym wspólne zasady dla systemów pomocy bezpośredniej w zakresie wspólnej polityki rolnej oraz określonych systemów wsparcia dla rolników oraz z art. 57§4 Kodeksu postępowania administracyjnego: „Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni”. Z uwagi na fakt, że 15 maja przypada w niedzielę, Agencja będzie przyjmować wnioski jeszcze w poniedziałek.

W związku z dużą liczbą rolników składających wnioski w ostatnich możliwych dniach, w sobotę 14 maja oraz w niedzielę 15 maja biura powiatowe ARiMR będą czynne w godz.8-20. W poniedziałek 16 maja wnioski będzie można składać od godz.8, a biura będą przyjmować je do ostatniego rolnika.

Zmiana terminu składania wniosków bez sankcji powoduje również przesunięcie terminu składania wniosków po tej dacie. Zgodnie z art. 21 Rozporządzenia Komisji WE nr 796/2004 , wniosek może zostać złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po wyznaczonym terminie składania wniosków, jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowana jest redukcja w wysokości 1 % kwoty płatności, do której rolnik byłby uprawniony, jeżeli wniosek o pomoc zostałby złożony w terminie. Oznacza to, że po terminie wnioski można składać do 10 czerwca włącznie.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę