aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

ARiMR: Nie ma dopłat bez podania prawidłowego numeru konta bankowego

9 marca 2004

Podanie numeru konta bankowego we wniosku o wpis do ewidencji producentów rolnych jest obowiązkowe dla rolników, którzy chcą się ubiegać o płatności bezpośrednie - wyjaśniła w poniedziałek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rolnik, który nie będzie starał się o unijne dopłaty, nie musi wpisać we wniosku numeru rachunku bankowego.

"Numer konta bankowego powinien być zgodny ze standardem numeru rachunku bankowego (NRB). Do 31 grudnia placówki banków, mające siedzibę w Polsce, miały obowiązek przekazania swoim klientom numerów rachunku zgodnych z NRB" - poinformowała Agencja w poniedziałek w komunikacie prasowym.

ARiMR zaznacza, że od 1 lipca 2004 roku w transakcjach bankowych będzie stosowany wyłącznie standard NRB. Płatności bezpośrednie dla rolników naliczane będą od grudnia 2004 roku. Jeżeli rolnik poda rachunek niezgodny ze standardem NRB, to należność nie będzie mogła zostać przekazana na jego rachunek. System transakcji międzybankowych ELIKSIR odrzuci ten przelew jako niezgodny z obowiązującym standardem.

Biura powiatowe Agencji mają obowiązek kontroli wniosków. Powinny one przyjmować wnioski tylko z numerami kont bankowych w standardzie NRB zawierającym 26 znaków lub z zastrzeżeniem, że rolnik ma dostarczyć poprawny numer w późniejszym terminie.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę